Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> АРБІТРАЖНЕ СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ.

АРБІТРАЖНЕ СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ.

Назва:
АРБІТРАЖНЕ СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,27 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
АРБІТРАЖНЕ СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ.
План.
Завдання та принципи діяльності арбітражних судів.
Організація арбітражних судів.
Повноваження арбітражних судів.
Статус судді арбітражного суду.
Підвідомчість і підсудність справ арбітражним судам.
Міжнародний комерційний арбітраж.
Морська арбітражна комісія.
1. Відповідно до Закону України “Про арбітражний суд” від 04.06.91 р., арбітражний суд – це незалежний судовий орган, що вирішує всі господарські спори, які виникають між юридичними особами, державними та іншими органами, розглядає справи про банкрутство.
Основні завдання арбітражного суду:
захист прав та охоронюваних законом інтересів учасників господарських правовідносин;
сприяння закріпленню законності в сфері господарських відносин;
внесення пропозицій, спрямованих на здійснення правового регулювання господарської діяльності.
Арбітражний суд здійснює свою діяльність відповідно до таких принципів:
законності.
незалежності і підкорення тільки закону.
рівності всіх учасників судового процесу перед законом і арбітражним судом.
змагальності сторін і свободи надання ними судові своїх доказів і в доведенні їх переконливості.
арбітрування. Арбітражний суд сприяє досягненню угоди між сторонами. Умови угоди викладаються в адресованій арбітражному суду письмовій заяві, підписаній представниками сторін.
гласності і відкритого розгляду справи, крім випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної або комерційної таємниці, або коли є обґрунтовані заперечення однієї або двох сторін.
обов’язковості виконання рішень, ухвал і постанов арбітражного суду. Ці документи вступають в законну силу негайно після їх прийняття і підлягають негайному виконанню підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами.
Відповідно до статті 1 Арбітражного процесуального кодексу України від 06.11.91 підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до арбітражного суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до арбітражного суду мають право також звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. Угода про відмову від права на звернення до арбітражного суду є недійсною.
2. Систему арбітражних судів в Україні становлять: Вищий арбітражний суд, арбітражний суд Автономної Республіки Крим, арбітражні суди областей, міст Києва і Севастополя. Арбітражний суд Автономної Республіки Крим, арбітражний суд області, міст Києва і Севастополя складаються з голови, першого заступника голови, заступників голови, суддів.
Для вирішення організаційних питань в цих судах створюється президія, склад якої затверджується президією Вищого арбітражного суду за поданням голів цих судів.
Вищий арбітражний суд складається з Голови, першого заступника Голови, заступників Голови, суддів і діє в складі:
пленуму Вищого арбітражного суду;
президії Вищого арбітражного суду;
судових колегій по розгляду спорів і перегляду рішень, ухвал, постанов.
Голова Вищого арбітражного суду призначається Верховною Радою України за поданням Голови Верховної Ради безстроково. Заступники Голови, голови арбітражних судів, їх заступники і судді призначаються Верховною Радою за поданням Голови Вищого арбітражного суду безстроково.
Пленум Вищого арбітражного суду діє в складі: Голови Вищого арбітражного суду (головуючий), його заступників, суддів Вищого арбітражного суду, а також голів арбітражних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя за посадою. В роботі пленуму бере участь Генеральний прокурор або його заступники.
Президія Вищого арбітражного суду утворюється в складі: Голови Вищого арбітражного суду (головуючий), заступників голови за посадою і декількох суддів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: АРБІТРАЖНЕ СУДОЧИНСТВО В УКРАЇНІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок