Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність

Назва:
Інтелектуальна власність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
В історичному минулому Україна ніколи не мала власної правової охорони об’єктів промислової власності. У дореволюційній Росії (до якої належала більша частина території нинішньої України) патентна охорона винаходівбула започаткована у 182 р. У 1919 р. більшовики права на винаходи, по суті, націоналізували. Під час непу, у 1924 р., радянська влада дещо відступила, й відбулося поновлення патентної охорони винаходів. З 1931 й до 1991 р. винаходи вітчизняних заявників охоронялися, як правило, авторськими свідоцтвами, які посвідчували виняткові права держави на відповідні винаходи.
31 травня 1991р. Верховна Рада СРСР прийняла Закон «Про винаходи в СРСР», а 10 липня 1991 р. – «Про промислові зразки». У «Тимчасовому положенні про правову охорону об’єктів промислової власності і раціоналізаторських пропозицій в Україні» від 18 вересня 1992 р. було зроблено спробу окреслити майбутній механізм охорони об’єктів промислової власності в незалежній Україні й перекинути місточок між правовою охороною в колишньому СРСР та новій Україні.
15 грудня 1993 р. Верховна Рада України прийняла три Закони України з промислової власності. Два з них – «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» і «Про охорону прав на промислові зразки» - настільки однотипні, що була навіть спроба наприкінці 1992 – на початку 1993 р. запровадити їх у вигляді одного Декрету КМУ. Врешті-решт вирішили винаходи й корисні моделі відрегулювати одним законом, а промислові зразки – іншим.
1 червня 200 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України « Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (№1771-ЙЙЙ) у нові редакції. Він передбачає видання патенту (деклараційного патенту) на секретні винаходи й корисні моделі. Але це – не звичайний патент, хоч би тому, що відомості про нього не публікуються. Доречніше було б такий документ назвати «свідоцтвом» або «сертифікатом».
Згідно з чинним законодавством України патент видається за результатами експертизи по суті заявленого технічного рішення. Інша назва такої експертизи – кваліфікаційна експертиза. Деклараційний патент видається за результатами формальної експертизи та експертизи щодо локальної новизни заявки на винахід.
Строк дії патенту України на винахід становить 20 років від дати подання заявки, а деклараційного патенту на винахід – 6 років. Час дії патенту на винахід, об’єктом якого є лікарняний засіб, засіб захисту тварин, засіб захисту рослин тощо, може бути продовжено не більше ніж на 5 років.
Термін дії деклараційного патенту на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки, промислового зразка – 10 років з можливістю одовження ще на 5 років.
Винахід має бути неочевидним. Промислова придатність не означає, що винахід, корисна модель, промисловий зразок мусять обов’язково використовуватися. Достатньо того, щоб вони потенційно могли використовуватися.
У третіх розділах Законів встановлюється, хто й коли має право на одержання патенту. Звідси можемо побачити, що Україна належить до авторської системи правової охорони. Право на одержання патенту насамперед фіксується за винахідником (дизайнером), а права всіх інших осіб є похідними.
На жаль, у наших Законах чітко не сформульовано те, що патенти можуть бути власністю найрізноманітніших комбінацій осіб: юридичних, фізичних (як вітчизняних, так і іноземних), хоча така можливість випливає із Закону України «Про власність» від 7 лютого 1991 року.
Є і в нас службові винаходи, корисні моделі і промислові зразки. У статті 9 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» й у статті 8 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» якраз і йдеться про службові об’єкти промислової власності.
Питання про службові винаходи настільки широке, що свого часу були плани створити в Україні спеціальний закон, який би їх стосувався. Млжливо, він колись і з’явиться.
16 січня Верховна Рада України прийняла новий Цивільний кодекс України, який називають другою Конституцією України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Інтелектуальна власність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок