Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відкриття спадщини

Відкриття спадщини

Назва:
Відкриття спадщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Відкриття спадщини
Відкриття спадщини — це настання певних обставин, за яких у відповідних осіб виникає право спадкоємства. Законом пе-редбачені такі обставини, що викликають відкриття спадщини:
1) смерть громадянина; 2) оголошення громадянина померлим.
Час відкриття спадщини. Важливе значення має встановлення часу відкриття спадщини. На момент відкриття спадщини вста-новлюється коло спадкоємців, які закликаються до спадкуван-ня, визначається, яке майно належить спадкодавцю і має перей-ти до його спадкоємців, з дня відкриття спадщини обчислюєть-ся встановлений законом строк для й прийняття тощо.
Часом відкриття спадщини вважається день смерті спадкодав-ця, вказаний у свідоцтві про смерть, яке видається органами ЗАГСу. Коли факт смерті встановлюється у судовому порядку, (Часом відкриття спадщини є дата смерті спадкодавця, зазначена в рішенні суду.
Якщо спадщина відкривається внаслідок оголошення грома-дянина померлим, часом відкриття спадщини вважається день, коли набрало законної сили рішення суду про оголошення гро-мадянина померлим.
У разі оголошення померлим громадянина, який пропав без вісті за обставин, що загрожували смертю або дають підставу припускати його загибель від певного нещасного випадку, суд згідно з частиною третьою статті 21 ЦК, У країни може визнати днем смерті цього громадянина день його гаданої загибелі. За даних умов часом відкриття спадщини буде вважатися цей день.
У випадках одночасної смерті (в межах однієї доби) осіб, які є спадкоємцями один одного (наприклад, мати і син загинули при аварії літака), спадкування відкривається після кожного з них окремо.
Місце відкриття спадщини. Точне визначення місця відкриття спадщини має особливе значення для вирішення деяких питань, пов'язаних з порядком спадкування.
Так, нотаріальна контора за місцем відкриття спадщини вжи-ває заходів до охорони спадкового майна (ст.558 ЦК України);
за місцем відкриття спадщини спадкоємці подають до нотарі-альної контори заяви про прийняття спадщини (ст.549 ЦК Ук-раїни), а нотаріальні контори видають спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину (ст.560 ЦК України); за місцем відкрит-тя спадщини кредитори спадкодавця пред'являють претензії до спадкоємців (ст.557 ЦК України).
Місцем відкриття спадщини відповідно до статті 526 ЦК Ук-раїни вважається:
1) останнє постійне місце проживання спадкодавця, що Їи-значається за правилами статті 17 ЦК України;
2) коли останнє постійне місце проживання спадкодавця не-відоме — місцезнаходження майна або його основної частини. Тимчасове місце проживання, як і місце смерті спадкодавця (яке може не збігатися з місцем його проживання), не визнаєть-ся місцем відкриття спадщини.
Місцем проживання неповнолітніх, які не досягли 15 років, визнається місце постійного проживання їх батьків, усинови-телів або опікунів. Так само місцем проживання громадян, що визнані у встановленому порядку недієздатними, визнається місце проживання їх опікунів (ст.17 ЦК України).
Місцем відкриття спадщини слід вважати певний населений пункт: те чи інше місто, село, селище, а не той район, область або країну, де цей населений пункт знаходиться.
Довідка про місце постійного проживання спадкодавця підтвер-джує місце відкриття спадщини.
При неможливості одержати таку довідку факт постійного про-живання спадкодавця у певному місці може бути встановлений в судовому порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Відкриття спадщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок