Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії, громадські організації чи профспілки

Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії, громадські організації чи профспілки

Назва:
Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії, громадські організації чи профспілки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН
стор.
Вступ.…….....................................................……........................................3
Об’єкт злочину..........................................................………………...4
Об’єктивна сторона....................................................………………..5
Суб’єкт злочину.........................................................………………...8
Суб’єктивна сторона..................................................………………..8
Висновок........................................…………..............................................9
Використана література…………..........................................................10


Вступ
Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії, громадські організації чи профспілки для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних, трудових та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України.
Встановлення обмежень цього права допускається відповідно до Конституції України в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також в інших випадках, передбачених Конституцією України.
Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію, громадську організацію чи профспілку або обмежений у праві добровільного виходу з них.
Належність чи неналежність до політичної партії громадської організації чи профспілки не може бути підставою для обмеження прав і свобод або для надання державою будь-яких пільг і переваг.
Обмеження щодо членства цих об’єднаннях громадян встановлюються виключно Конституцією та законами України. А тому незаконне втручання, спрямоване на створення перепон у виконанні об’єднаннями громадян або їх органами їх статутних завдань, реалізації прав, включаючи право на майно та кошти, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності обмеження прав та свобод громадян у зв’язку з їх належністю чи неналежністю до об’єднань громадян, а також погрози, насильство, або інший протиправний вплив на керівників та інших членів профспілок, політичних партій або громадських організацій та їх органів з метою недопустити виконання ними своїх повноважень чи домогтися прийняття неправомірного рішення з боку цього представника чи профспілкового органу є забороненими і підлягають кримінальному переслідуванню.
 


1. Об'єктом злочину є конституційне право громадян на свободу об'єднання у професійні спілки, політичні партії та громадські ор-ганізації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтере-сів, а також права і законні інтереси профспілок, політичних партій і громадських організацій.
Професійна спілка (профспілка) — добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Профспілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення без будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами, брати участь у роботі профспілок. Іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть створювати профспілки, але можуть вступати до профспілок, якщо це передбачено їх статутами.
Членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка використовує найману працю, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі.[5] Політична партія — це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії, громадські організації чи профспілки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок