Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єкти складу злочину: "втеча з місця позбавлення волі або з-під варти"

Об’єкти складу злочину: "втеча з місця позбавлення волі або з-під варти"

Назва:
Об’єкти складу злочину: "втеча з місця позбавлення волі або з-під варти"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Об’єкти складу злочину: "втеча з місця позбавлення волі або з-під варти"


Суспільна небезпека злочину багато в чому визначається характером тих суспільних відносин і цінностей, яким заподіюється або може бути заподіяна шкода його вчиненням. Відповідь на питання: чому і яка шкода заподіяна тим чи іншим конкретним злочином – означає відповідь на питання: що є об’єктом того чи іншого злочину. Правильне вирішення цього питання сприятиме розв’язанню важливого соціального і правового завдання забезпечення безпомилкового застосування кримінального закону та зміцненню законності у державі.
Стверджувати про те, що питання загально теоретичного висвітлення проблеми об’єкта злочину не знайшло свого висвітлення в літературі не можна. Окремі його аспекти розглядалися такими науковцями, як А.А. Піонтковський, Я.М. Брайнін, Б.С. Нікіфоров, А.Н. Трайнін, В.Я. Тацій, М.Й. Коржанський, В.К. Глістін, А.В. Наумов та ін. Результатами праці цих авторів стала ґрунтовна та детальна розробка фактично загальновизнаної теоретичної концепції об’єкта злочину у кримінальному праві. Однак, в науці кримінального права залишаються ще невирішеними питання об’єкта злочину низки як нових для законодавства складів злочинів, так і тих, які передбачаються у ньому традиційно.
Мета цієї статті – висвітлення поняття об’єкта злочину втечі з місця позбавлення волі або з-під варти.
Визначення об’єкта втечі з місця позбавлення волі або з-під варти має ключове значення для вирішення питань відповідальності суб’єкта злочину передбаченого ст.393 КК України. Це зумовлено роллю та значенням об’єкта злочину в системі елементів та ознак складу злочину.
Правильне і точне встановлення об’єкта аналізованого посягання насамперед пов’язане з визначенням соціальної сутності такого посягання і оцінкою характеру його суспільної небезпеки. Воно є запорукою точного визначення інших ознак складу злочину передбаченого ст.393 КК України та відмежування його від суміжних злочинів, а тим самим успішному вирішенню питань кваліфікації вчиненого. Без визначення об’єкта посягання не можна законно і справедливо вирішити питання, пов’язані з призначенням покарання та звільненням від покарання, а також питання відбування покарання.
Значення об’єкта злочину не обмежується вирішенням питань матеріально-кримінального права. Об’єкт посягання, в тому числі втечі з місця позбавлення волі або з-під варти, відіграє також важливе кримінологічне значення, зокрема в ході розробки заходів попередження такого роду посягань, вивчення особи втікача тощо.
Визначення об’єкта має не лише чисто теоретичне значення, а й саме безпосередньо практично-прикладне. Адже з цим пов’язана відповідь на запитання, чи підлягає кримінальній відповідальності особа, яка незаконно взята під варту або направлена в місця позбавлення волі; щодо якої застосовано не взяття під варту, а затримання чи відповідні адміністративно-правові заходи тощо; чи є склад злочину в діях засудженого, який залишив відповідне місце з "дозволу" не уповноваженої на це особи.
Визначаючи об’єкт конкретного виду злочину, зокрема втечі з місця позбавлення волі або з-під варти, важливо визначити загальні засади, якими слід при цьому керуватися. Інакше кажучи, яка загальна теоретична концепція об’єкта буде взята за основу при визначенні того, що ж виступає об’єктом втечі з місця позбавлення волі або з-під варти, як буде класифікуватися такий об’єкт.
Особливе значення це набуває у зв’язку з тим, що останніми роками в теорії кримінального права України висловлюються думки, згідно з якими традиційні погляди на об’єкт злочину піддаються сумніву.
Нагадаємо, що протягом тривалого часу в науці кримінального права України та інших країн колишнього СРСР було загальновизнаним те, що об’єкт злочину – це суспільні відносини, на які посягає злочин, завдаючи їм певної шкоди, і які знаходяться під охороною закону про кримінальну відповідальність [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Об’єкти складу злочину: "втеча з місця позбавлення волі або з-під варти"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок