Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Муніципальне право як навчальна дисципліна

Муніципальне право як навчальна дисципліна

Назва:
Муніципальне право як навчальна дисципліна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Муніципальне право як навчальна дисципліна
План
1. Поняття, предмет і завдання муніципального права як навчальної дисципліни
2. Система навчальної дисципліни муніципального права. 
3. Джерела навчальної дисципліни муніципального права. 
4. Місце муніципального права в системі навчальних дисциплін юридичного профілю.

Поняття, предмет і завдання муніципального права як навчальної дисципліни
Правове положення місцевого самоврядування як самостійної форми в механізмі здійснення народовладдя зумовило необхідність повного охоплення всіх аспектів його організації та діяльності єдиною галуззю наукових знань. Становлення законодавства, що регулює відносини у сфері організації і діяльності місцевого самоврядування, не лише зумовлює формування нової комплексної галузі права та науки, а й привело до появи нової навчальної дисципліни — "Муніципальне право Україні".
Муніципальне право як навчальна дисципліна являє собою систему знань, одержаних наукою муніципального права і практикою його створення і реалізації. Вона виокремилася в особливий напрям вітчизняного правознавства та державознавства і є складовою частиною української правової науки. Як навчальна дисципліна муніципальне право має більш вузький зміст, аніж наука, оскільки вивчається в рамках програм, тематичних і учбових планів навчального курсу. Новий предмет у системі юридичної освіти не підміняє інші навчальні дисципліни, а впливає та стимулює розвиток різних сфер вітчизняного правознавства, сприяючи досягненню якісно нового рівня юридичної освіти в країні. Цілісний характер даної галузі знань визначається єдністю її об'єкта — місцевого самоврядування.
Ця навчальна дисципліна, під різними назвами, вивчається в усіх юридичних навчальних закладах України. Зокрема, в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого та Київському університеті права — викладається курс "Державне будівництво та самоврядування в Україні", на юридичному факультеті Київського національного університету культури і мистецтв — курс "Організація управління та місцевого самоврядування в Україні", на економіко-правовому факультеті Донецького державного університету — курс "Комунальне право України", в Академії муніципального управління, Університеті економіки і права "КРОК", Одеській національній юридичній академії і Одеському національному університеті ім. І. І. Мечнікова викладається дисципліна "Муніципальне право України". Також курс "Муніципального права" викладається у більшості профільних вузів Російської Федерації.
Пропонуються і інші назви даного курсу, зокрема "Муніципальне будівництво і право". На думку прихильників запровадження цієї дисципліни, з метою забезпечення комплексного підходу до дослідження проблем місцевого самоврядування пропонується розширити рамки і предмет навчальної дисципліни "муніципального права", перетворивши її на означений новий міждисциплінарний науковий напрямок, вивченням якого покликані займатися представники різних наук, у тому числі правознавці, історики, політологи, економісти, соціологи, філософи.
Як ми бачимо, у назві навчальної дисципліни не має єдності, що безумовно не йде на користь цьому курсу. В Україні ситуація ускладнюється ще й тим, що немає єдиної орієнтовної навчальної програми, немає, за деякими винятками, якісних вітчизняних підручників і навчальних посібників, в яких би комплексно досліджувалася самоврядна проблематика.
Дана проблема зумовлена, насамперед, різними підходами до змісту розглядуваної навчальної дисципліни, неоднаковою позицією з питання про значення інститутів муніципального права для будівництва демократичної, правової та соціальної держави. Також не завжди береться до уваги, що дана дисципліна базується на конституційному положенні про те, що органи місцевого самоврядування не входять до системи органів державної влади. Безумовно, тут має вплив той факт, що в навчальних програмах по спеціальності "Правознавство" присутні стереотипи минулого.
Проте конституційна динаміка сьогодення зумовлює зовсім нові підходи до вивчення процесів місцевого будівництва та самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Муніципальне право як навчальна дисципліна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок