Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальна тактика

Кримінальна тактика

Назва:
Кримінальна тактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кримінальна тактика


План


1. Правові та етичі засади кримінальної тактики
Криміналістика є юридичною наукою і виконує соціальну функцію – сприяє державним структурамі правоохоронним органам в розбудові незалежної сувереної держави.
Криміналістична тактика – це розділ науки криміналістики, що займається розробкою прийомів проведення слідчих дій, загальнихтактичних рекомендацій про організацію і планування процесу слідства.
Основним елементом криміналістичної тактики є поняття прийому. Тактичний прийом – це найбільш ефективний спосіб дії у тій ситуації, що склалася, при розкритті злочинів. Тактичні прийомиможуть мати законний і факультативний характер. Законні тактині прийоми названі у Кримінально процесуальному законі повинні обов”язково виконуватись при виконанні слідчих дій. Наприклад, тактичний прийом допиту неповнолітнього свідка ретельно викладені у ст. 168 Кримінально прцесуального кодексу України, прийом виконання обшуку – ст. 177 КПК України, виконання огляду – ст. 191 КПК України.
Рекомендаційний тактичний прийом має альтернативний характер і його використання є прероготивою слідчого. Наприклад, протоколювання слідчих дій є законним прийомом фіксації, а фотографування – факультативним. Присутність понятих під час обшуку – обов”язкова, цей тактичний прийом має законний і процесуально-удостовірчий характер, тоді як участь фахівця при обшуку не обов”язкова.
Криміналістика широко і творчо запозичує положення формальної та діалектичної логіки, особливо такі прийоми мислення як аналіз і синтез, індукцію і дедукцію, гіпотезу і аналогію, узагальнення і абстрагування тощо. Логічні закони та прийоми мислення входять у методологічні основи криміналістики, крім того використання їх дозволило розробити “логіку слідства”, вчення про криміналістичну версію, логіку доказування у кримінальному судочинстві.
Глибоке проникнення психології та логіки в криміналістику стало перед умовою для розробки програми розслідування конкретних видів злочинів, створення автоматизованих систем пошуку інформації і забезпечення процесуальних рішень слідчим та суддям.
Розробка тактичних прийомів неможлива без урахування етичних правил спілкування і поведінки в суспільстві. Тактичніприйоми роботи з об”єктами живої та неживої природи розрізняються за етичними особливостями. Те, що можна виокристати для дослідження неорганічного об”єкта треба простежити через принципи етики щоб використати для дослідження об”єкта живої природи, особливо людини.
Уміле та законне застосування технічних засобів збирання, дослідження і оцінки криміналістично їінформації забезпечує повноту, об”єктивність, точність і оперативність розкриття і розслідування злочинів. У правовій державі, покликаній ретельно захищати особисті і майнові права громадян та забезпечувати справедливе застосування закону у кримінальному судочинстві, збирання інформації за допомогою технічних засобів створює правові проблеми насамперед стосовно конституційних прав, що гарантують недоторканість особи і житла громадян.
Закон віддає перевагу іманентним (почуттєвим) засобам у структурі правоохоронної діяльності суб”єктів. Останні – суб”єктивні, а результати їх важко перевірити, що нерідко призводить до самообмови, неправдивих заяв при допиті, а іноді неправильної оцінки такої інформації на попередньому слідстві і в суді.
Місце технічних засобів у процесі розслідування злочинів загальновідоме.
Науковість, законність і етичність – це принципи допустимості технічних засобів збирання криміналістичної інформації.
Принцип законності. Законність технічного засобу характеризується правовою стороною допустимості і свідчить про відповідність методів і прийомів використання технічних засобів для збирання криміналістичної інформації духу і букви закону. Звідси правову сторону допустимості називають спеціальною тобто зафіксованою в законі. Спеціальна допустимість має три ступеня: 1.Застосування технічних засобів і спеціального знання є обов”язковим, 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кримінальна тактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок