Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пенсії за віком. Умови призначення, пільги, особливості призначення.

Пенсії за віком. Умови призначення, пільги, особливості призначення.

Назва:
Пенсії за віком. Умови призначення, пільги, особливості призначення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пенсії за віком. Умови призначення, пільги, особливості призначення.


План:
Умови призначення пенсії за віком.
Умови, за яких призначаються пільгові пенсії:
а) особливі умови праці;
б) факт проживання і праці на окремих територіях;
в) стан здоров’я;
г) сімейний стан.


Відповідно до ст. 12 Закону України про пенсійне забезпечення право на пенсію за віком на загальних підставах мають: чоловіки – після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років. Спеціальні правові гарантії встановлені для безробітних громадян. Наприклад, згідно закону України “Про зайнятість населення” працівникам, трудовий договір з якими був розірваний з ініціативи власника, або уповноваженого ним органу в зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, при умові їх реєстрації в службі зайнятості протягом 10 календарних днів після звільнення, як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за 1,5 року до встановленого законодавством строку.
Умовами призначення пенсій за віком являються:
1. Пенсійний вік.
Пенсії за віком (а раніше вони називались пенсії по старості) вперше в країні були введені в 1928 р. В той же час і був введений пенсійний вік 60 р. для чоловіків і 55 р. для жінок. Чи високий чи низький цей вік? Все пізнається в порівнянні.
В більшості країн цей вік значно вищий ніж на Україні і не в усіх країнах знижується для жінок.
Великобританія – ч. 65 р., ж. – 60 р.
Канада – 65 р.
Норвегія – 65 р.
Португалія – ч. 65 р., ж. – 62 р.
США – 65 р.
Фінляндія – 65 р.
ФРГ – 65 р.
Франція – 65 р.
Низький пенсійний вік, зниження якого для жінок – традиція, яка характерна для колишніх республік СРСР.
Старіння – це сугубо індивідуальний процес. Людей, які зберегли працездатність за межами пенсійного віку, багато. Але багато і інших, які після досягнення пенсійного віку, зразу лишають роботу. Велике значення має характер професійної діяльності.
2. Трудовий стаж.
Тривалість суспільно-корисної діяльності – перший об’єктивний показник, що характеризує трудовий вклад людини. Тривалість вимірюється в роках, місяцях і днях. В законодавстві ця тривалість називається трудовим стажем. Але це поняття звужене, так як не вся діяльність зараховується в трудовий стаж.
Діюче законодавство розрізняє три види трудового стажу: загальний, спеціальний і безперервний. Загальний трудовий стаж і визначає право на отримання пенсії за віком. Його тривалість впливає на розміри пенсії.
Загальний трудовий стаж – це сумарна тривалість роботи в якості робітника або службовця, або інша суспільно корисна діяльність, якщо її включення в трудовий стаж передбачено діючим законодавством. Тривалість перерви в трудовій діяльності, причини звільнення і характер роботи в даному випадку не мають значення. Цим загальний стаж відрізняється від спеціального і безперервного.
У республіці широко розвинута система пільгових пенсій, які призначаються при зниженні пенсійного віку. Законодавство встановлює відповідні умови для надання пенсійних пільг. Це:
1) особливі умови праці;
2) відповідна місцевість, в якій працювали, або проживали громадяни;
3) відповідні показники, що характеризують стан здоров’я;
4) сімейний стан.
1) Найбільший обсяг пільг передбачено для працівників, які були зайняті на підземних роботах, на роботах з шкідливими і важкими умовами праці:
а) за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним КМУ, і за результатами атестації робочих місць:
чоловіки – | після досягнення 50 р. і при стажі роботи більше 20 р.,
з них не менше 10 р. на зазначених роботах;
жінки – | після досягнення 45 р. і при стажі роботи більше 15 р.,
з них не менше 7 р. 6 міс. на зазначених роботах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пенсії за віком. Умови призначення, пільги, особливості призначення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок