Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фізичні особи засновники . Юридичні особи засновники. Держава засновник. Спеціальні вимоги до засновників

Фізичні особи засновники . Юридичні особи засновники. Держава засновник. Спеціальні вимоги до засновників

Назва:
Фізичні особи засновники . Юридичні особи засновники. Держава засновник. Спеціальні вимоги до засновників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
«Фізичні особи засновники . Юридичні особи засновники. Держава засновник. Спеціальні вимоги до засновників.»


Зміст
Фізичні особи-засновники…………………………………………………
Юридичні особи-засновники………………………………………………
Держава-засновник…………………………………………………………
Спеціальні вимоги до засновників…………………………………………
Література…………………………………………………………………....
Фізичні особи-засновники.
Найчастіше засновниками юридич-них осіб виступають саме фізичні особи. Це первинні суб'єкти суспільних відносин, носії природних прав, інтересів та бажань. Відповідно до ст. 24 ЦК фізичною особою є людина. Право-здатність фізичної особи виникає з народженням, дієздатність залежить від віку та інших обставин, прямо передбачених за-коном. Тому постає питання, з якого віку фізична особа вправі бути засновником юридичних осіб?
Щодо малолітніх фізичних осіб у ст. 31 ЦК про їх право на створення юридичних осіб не згадується. Тому можна вважати, що часткової дієздатності для самостійної реалізації цього права недостатньо.
У ЦК, на жаль, відсутня норма про укладення правочинів від імені малолітніх їх законними представниками. Щоб довести це, доводиться користуватися ст. 177 Сімейного кодексу Ук-раїни (СК), за якою батьки управляють майном малолітньої дитини без спеціального на те повноваження. Однак і ця норма не досконала, бо припускає кілька тлумачень з огляду на не-визначеність терміна "управління майном". Разом з тим в прак-тичній площині право батьків та інших законних представників вчиняти правочини від імені малолітньої-особи не заперечу-ється. Батьки "доповнюють" часткову дієздатність своїх дітей і вчиняють правочини від їх імені. Але як бути з правом на створення юридичної особи від імені малолітньої дитини?
Якщо виходити із загальних засад реалізації прав малолітніх, згаданих вище, а також взяти до уваги, що в основі створення приватної юридичної особи є засновницьке волевиявлення правочин, дійдемо висновку, що батьки вправі створити юридич-ну особу від імені своїх малолітніх дітей. Дещо шокуючий висновок. Важко уявити ситуацію, коли батько малолітньої, наприклад дворічної дитини, засновує від її імені приватне підприємство. В реальному житті такого мабуть і не траплялося. Але відкинемо контраргументацію на кшталт "цього не може бути, бо цього не може бути ніколи" і спробуємо проаналізу-вати наведений висновок з позиції чинного законодавства.
Насамперед відзначимо, що прямої норми, яка б регулювала ці відносини, ні ЦК, ні інші закони не містять, а відтак ні дозволу, ні заборони немає. У ст. 242 ЦК зазначено, що батьки (усиновлювачі) є законними представниками своєї малолітньої дитини. Ця норма міститься в главі 17 "Представництво", тому на представництво, котре здійснюється батьками, поширюються положення ст. 238. У ній йдеться про правочини, котрі може вчиняти представник. Він може вчиняти правочини, право на вчинення яких має особа, яку він представляє. Встановлені і два обмеження:—
представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє;—
представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, а також щодо інших; осіб, встановлених законом.
Як бачимо, заборон щодо створення від імені малолітніх юридичних осіб, ці норми не містять. Можливі контраргументи. Перший грунтується на припущенні, що заснування юридич-ної особи — це не правочин. Однак логічно цього не довести, адже відповідно до ст. 202 ЦК правочином є дія особи, спря-мована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Важко заперечити, що заснування — це дія, і що вона спрямована на набуття цивільних (в широкому розумінні, в тому числі і корпоративних) прав та обов'язків між заснов-ником і юридичною особою.
Другий контраргумент: заснування юридичної особи — це особистий правочин. Частково можна погодитися. Це справед-ливо лише щодо тих "юридичних осіб, заснування котрих не пов'язане із майновою участю та майновими інтересами засновника, зокрема щодо непідприємницьких організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фізичні особи засновники . Юридичні особи засновники. Держава засновник. Спеціальні вимоги до засновників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок