Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Оформлення позовних заяв. Строки пред'явлення позову

Оформлення позовних заяв. Строки пред'явлення позову

Назва:
Оформлення позовних заяв. Строки пред'явлення позову
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,86 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
Вступ
1. Оформлення позовних заяв. Строки пред'явлення позову.
2. Відзив на позов.
3. Реєстрація та облік позовних заяв.
4. Участь і розгляд справ в арбітражному суді.
5. Виконання рішень та наказів. Оскарження рішень.
Висновок
Практична робота
Література
Вступ
В разі порушення законних прав та інтересів однією з сторін господарського договору, сторона, права якої порушено, може у встановленому порядку пред'явити іншій стороні претензію. В разі незадоволення претензії, або залишення претензії без відповіді, сторона, права і інтереси якої порушено, може звернутися до господарського суду з позовом.
Позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або охоронюваного суб'єктивного права чи охоронюваного законом інтересу, яка здійснюється в визначеній законом процесуальній формі.
Організація роботи по пред'явленню позовів та дача відзиву на позов.
Оформлення позовних заяв в господарський суд проводиться як правило юридичною службою, а в разі її відсутності головним бухгалтером, або іншим відповідальним працівником на підставі наказу по підприємству.
При одержанні претензійних матеріалів юридична служба перед пред'явленням позовної заяви зобов'язана перевірити обґрунтованість і повноту зібраних доказів. Юридична служба повинна відмовитись від пред'явлення необґрунтованої позовної заяви.
Позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується керівником підприємства, організації державного чи іншого органу, іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Позовна заява повинна містити:
1). найменування арбітражного суду, до якого подається заява;
2). найменування сторін; їх поштові адреси;
3). документи, що підтверджують за громадянином статус суб'єкта підприємницької діяльності;
4). зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці;
5). виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів що підтверджують позов; обґрунтований розрахунок сум, що стягується чи оспорюється; законодавство, на підставі якого подається позов;
6). зміст позовних вимог, якщо позов подається до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
7). відомості про вжиття заходів до господарського врегулювання спору у випадках передбачених статтею 5 ГПК.
8). перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, якщо вони необхідні для правильного вирішення спору.
Ціна позову визначається:
1). У позовах про стягнення грошей - стягуваною сумою, або сумою оспорюванню за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцентному порядку);
2). у позовах про витребування майна - вартістю майна, що витребується.
3). у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог – загальною сумою усіх вимог;
4). у позовах про стягнення іноземної валюти - в іноземній валюті та у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого національним банком України на день подання позову.
В ціну позову включаються також вказані в позовній заяві суми неустойки (штрафу, пені), а якщо вони не вказані, - суми їх визначені суддею.
Ціну позову вказує позивач. У випадках неправильного зазначення позову вона визначається суддею.
Позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, якщо їх у сторін у сторін немає.
Такий самий обов'язок покладається на позивача у разі залучення арбітражним судом до участі у справі іншого відповідача, заміни арбітражним судом неналежного відповідача.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1. Вжиття заходів доарбітражного врегулювання господарського спору у випадках, передбачених статтею 5 ГПК з кожним з відповідачів (у спорах, що виникають при укладенні, зміні та розірванні договорів, - відповідно договір, проект договору, лист, який містить вимогу про укладання, зміну чи розірвання договору, відомості про пропозиції однієї сторони і розгляд їх в установленому порядку, відповідь другої сторони, якщо її одержано, та інші документи; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - копія претензії, докази її надсилання відповідачу, копія відповіді на претензію, якщо відповідь одержано;
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Оформлення позовних заяв. Строки пред'явлення позову

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок