Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціально-правове становище вірменської громади міста Золочева (XVI-XVIII ст.)

Соціально-правове становище вірменської громади міста Золочева (XVI-XVIII ст.)

Назва:
Соціально-правове становище вірменської громади міста Золочева (XVI-XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціально-правове становище вірменської громади міста Золочева (XVI-XVIII ст.)


У сучасних умовах утвердження незалежної України першочерговим завданням є максимальне забезпечення здійснення основних прав людини і громадянина. Важливим, як видається, є забезпечення прав національним меншинам, які проживають в Україні. При цьому необхідно, з одного боку, враховувати сучасні європейські і світові нормативні стандарти, а з іншого – звернутися до власного національного досвіду правового регулювання відносин українського та інших народів, які проживали на території України впродовж тривалого часу. Україна належить до цивілізованих культурних держав, які протягом своєї історії не виявляли агресивності до сусідніх держав, а, навпаки, гуманно і толерантно ставилися до народів, які внаслідок певних обставин проживали на українських землях і разом розділяли спільну долю в нелегкі часи неволі і боротьби. До таких народів належать вірмени, які поселилися на території України ще в період Київської Русі. Як стверджують відомі вчені-правознавці В.Д. Гончаренко, В.С. Кульчицький, історики Я.Р. Дашкевич, В.В. Грабовецький з ХІІ до XVIII ст. тільки на західноукраїнських землях виникло 20 вірменських поселень, у яких вірменами було створено місцеві громади з відповідними органами управління, суду тощо. Серед них – поселення вірмен у місті Золочів (сьогодні – районний центр Львівської області).
Поселення вірмен у Золочеві належить до тих колоній, які проіснували тривалий час та відіграли позитивну роль в економічному і політичному житті міста, зокрема, у другій половині XVII – першій половині XVIII ст.
Вивчали історію поселення вірмен у Золочеві передусім, вірменські дослідники, зокрема С. Агонц (1740–1824) [1], С. Баронч (1814–1892) [2, с.3], М. Бжишкян (1777–1851) [4], В. Григорян [8], польські історики Б. Сокальський [14], Л. Харевичова [15], Б. Площанський (1834–1902) [13], Т. Громницький (1851–1939) [7], а також українські вчені В. Грабовецький [5, с.6], Я. Дашкевич [9, с.10], Н. Кривонос [11], П. Пироженко [12]. Проте у цих дослідженнях правове становище вірменської громади міста Золочева спеціально не вивчалося. Так у дослідженнях С. Баронча перелічено основні факти про організацію життя вірмен у Золочеві. Важливе значення мають публікації королівських грамот, які видавали золочівським вірменам.
Певні відомості про поселення вірмен у Золочеві подає вірменський історик В. Григорян. Польський історик В. Сокальський, який розкрив умови формування вірменської громади у Золочеві, відтак зробив значний внесок у розкриття цього питання.
Інший польський історик Б. Площанський навів короткі дані про поселення вірмен у Золочеві, показав їхню участь у торгівлі, ремеслі. Деякі його погляди, спираються на цікавий архівний матеріал, без врахування якого сучасні дослідники не обходяться.
Історію вірменського поселення у Золочеві вивчав також польський історик Т. Громницький, який, опрацювавши історичну літературу і архівні джерела, написав ґрунтовний нарис про золочівську вірменську громаду.
Про золочівських вірмен, про їхнє правове становище фрагментарно писали і українські історики. Окремі відомості є у працях В. Грабовецького. Джерела з історії поселення вірмен у Золочеві охарактеризував П. Пироженко. Важливу цінність має публікація Н. Кривонос, де дослідниця частково згадує про привілеї, які визначали правове становище золочівських вірмень.
Питання історіографії, причин розселення вірмен, зокрема у Золочеві, розглядав Я. Дашкевич.
Незважаючи на те, що історії вірменського поселення у Золочеві, його правовому становищу дослідники приділяли увагу, воно все таки належить до найменш вивчених в історико-правовій літературі.
Для повного і об’єктивного вивчення правового становища вірменського поселення у Золочеві необхідно використати нові джерела не лише з фонду "Магістрат міста Золочева", але й інших комплексів, зокрема фондів Львівського міського і земського судів, які зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-правове становище вірменської громади міста Золочева (XVI-XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок