Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Процесуальні гарантії прав і свобод особи, видачу якої вимагає іноземна держава

Процесуальні гарантії прав і свобод особи, видачу якої вимагає іноземна держава

Назва:
Процесуальні гарантії прав і свобод особи, видачу якої вимагає іноземна держава
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,65 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Процесуальні гарантії прав і свобод особи, видачу якої вимагає іноземна держава


Останнім часом в українській правовій літературі дедалі більше приділяють увагу проблемам надання правової допомоги між державами. Це зумовлюється тим, що сучасна злочинність не знає територіальних кордонів, що диктує необхідність все більш тісного співробітництва держав у боротьбі з нею. Проте в контексті розгляду цієї проблематики недостатня увага приділяється питанню гарантій прав та свобод осіб при проведенні процесуальних дій уповноваженими державними органами в порядку надання правової допомоги у кримінальній справі. Адже гарантії є одним з найголовніших питань щодо проблеми правильного застосування правових норм, законності та багатьох інших процесів правової діяльності, а в кримінальному процесі, як ні в жодному іншому, існує небезпека порушення основних прав і свобод людини, оскільки при розслідуванні і вирішенні кримінальних справ вирішується доля живої людини, залежить його добре ім’я, честь і свобода.
Гарантія – це “умови, що забузпечують успіх чого-небудь” [6, с.29]. Проте що ж розуміти під поняттям “кримінально-процесуальна гарантія”? Визначення цього поняття дано в працях багатьох процесуалістів. Наведемо лише деякі з них. Так, М.С.Строгович вказує, що процесуальні гарантії в кримінальних справах – це “такі, встановлені процесуальними законами, засоби і способи, які забезпечують правильність розслідування і вирішення кримінальних справ” [7, с.127]. Більш вдалим, видається, визначення, запропоноване М.М.Михеєнком, в якому конкретизується абстрактне поняття “правильність розслідування і вирішення кримінальних справ”. Кримінально-процесуальна гарантія, на думку цього вченого, – це “передбачені кримінально-процесуальним законом засоби забезпечення досягнення завдань кримінального судочинства і охорони прав і законних інтересів осіб, які беруть у ньому участь”[4, с.32].
На думку авторів підручника “Курс советского уголовного процесса” кримінально–процесуальна гарантія – “це система правових засобів забезпечення успішного вирішення завдань правосуддя і охорони законних інтересів всіх осіб, які беруть участь у справі, що передбачає суворе дотримання встановлених законом форм і принципів судочинства, закріплення прав учасників процесу і умов їх реалізаці, точне виконання обов’язків посадовими особами і органами, що здійснюють кримінально-процесуальну діяльність.” [2, с.215]
Не зупиняючись на детальному розгляді наведених визначень, все ж слід відзначити, що не дивлячись на наявність несуттєвих відмінностей, в них відображено домінуюче в науці кримінально-процесульного права положення, згідно якого процесуальні гарантії поділяються на гарантії правосуддя і гарантії прав та законних інтересів осіб, що беруть участь в кримінальному судочинстві. Особливе значення останніх полягає в тому, що вони спрямовані на охорону особи від незаконного вторгнення в сферу її прав.
Таким чином, кримінально-процесуальні гарантії прав та свобод особи є невід’ємною частиною встановлених у кримінальному судочинстві процесуальних гарантій, і тому більшість визначень цього “поняття” в юридичній літературі вкладають у нього однаковий зміст та включають основні постулати вищенаведених дефініцій. Так, М.С.Строгович вказує, що процесуальними гарантіями прав та свобод особи є “ті, встановлені законом засоби, за допомогою яких громадяни, що беруть участь у кримінальному процесі, можуть захищати свої права і інтереси”[7, с.127]. На думку В.Є. Юрченка під ними слід розуміти “встановлені законом певні правові засоби, за допомогою яких дані особи можуть реалізувати свої права і охороняти їх у випадку порушення” [8, с.55]. Наведені визначення дозволяють виділити ряд ознак, що характеризують гарантії прав та свобод особи в кримінальному процесі:
це передбачена законом певна система правових засобів;
ці засоби є процесуальними за своїм характером;
вони спрямовані на забезпечення кожній особі можливостей реалізувати, передбачені законом права і свободи, і захистити їх у випадку порушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Процесуальні гарантії прав і свобод особи, видачу якої вимагає іноземна держава

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок