Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місцеве самоврядування і громадянське суспільство: проблема співвідношення.

Місцеве самоврядування і громадянське суспільство: проблема співвідношення.

Назва:
Місцеве самоврядування і громадянське суспільство: проблема співвідношення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,15 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Місцеве самоврядування і громадянське суспільство: проблема співвідношення.
Постановка проблеми
Україна – це держава, яка першою в світі прийняла свою власну Конституцію (Конституцію Пилипа Орлика – 1710 р.). З набуттям незалежності (1991 р.), Верховна Рада України 28 червня 1996 р. прийняла Конституцію України, яка визначила статут України – суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Таким чином, на конституційному рівні закріплено верховенство права, закону.
Загальновідомо, що одне з важливих місць у системі життєдіяльності людини, суспільства, держави належить селам, селищам, містам, в яких практично сконцентровані всі ланки влади, ресурси (населення, земля,надра) і комунікації. Сьогодні ми можемо констатувати, що вперше за останні кілька сотень років в Україні реалізуються на практиці ідеї місцевої влади – влади місцевого самоврядування, які були чинними в нашій державі 500 років тому. Магдебурзьке право – це історичний документ, що заклав перші підвалини демократичного самоврядування в Києві та інших містах України, визначив права та обов’язки територіальної громади.
Магдебурзьке право – це сьогоднішнє закріплення в нашому законодавстві (Конституція України, законах України) принципу самоврядування – наявності певного права в територіальних громад.
Таким чином, відкривається реальна перспектива вдосконалення і розвитку самоврядування в селах, селищах, містах, столиці нашої держави на новому історичному етапі.
У Конституції України 1996 р. вперше за новітніх часів на конституційному рівні проголошено, що «в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування (ст. у конст. Укр.) і закріплено поняття місцевого самоврядування, яке визначається як право «територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України» (ст. 140 Конституції України)
Місцеве самоврядування в Україні – це комплексна галузь українського права, що представляє собою сукупність правових норм, які закріплюють, регулюють суспільні відносини , що виникають в процесі організації місцевого самоврядування, вирішення територіальною громадою безпосередньо через органи місцевого самоврядування питань місцевого значення, а також у процесі реалізації окремих державних повноважень, якими можуть наділятися органи місцевого самоврядування.
Місцеве самоврядування в Україні має давню історію. Управління в українських містах та регіонах традиційно базувалося на використанні різних історичних форм місцевого самоврядування (вічового права, магдебурзького права, козацького самоврядування, земства тощо), що відповідало тенденціям розвитку європейської цивілізації.
Відновлення та розбудова на демократичних засадах української державності об’єктивно призвели до пошуку такої організації влади, яка відповідала б як національним традиціям, так і сучасним світовим та європейським демократичним вимогам, була б спрямована на забезпечення прав і свобод людини, задоволення її потреб, підвищення ефективності надання громадських послуг.
Нова модель влади вже не могла базуватися на політико-організаційному принципі «вертикалі влади», реалізація якого фактично відсторонює людину від участі в управлінні державними та громадськими справами. Світовий та європейський досвід переконливо свідчить, що в демократичному суспільстві територіальна організація влади може будуватися лише на основі обов’язкового використання місцевого самоврядування – специфічної форми публічної влади, територіальних громад, в рамках якої забезпечується реалізація їх права здійснювати управління в межах відповідних територіальних одиниць, самостійно вирішувати всі питання місцевого значення. Місцеве самоврядування сьогодні виступає важливим фактором демократизації суспільного життя, децентралізації управління та необхідною передумовою становлення громадського суспільства, наближення влади до її джерела – народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Місцеве самоврядування і громадянське суспільство: проблема співвідношення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок