Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Аналіз юридичної сили рішень міжнародної організації

Аналіз юридичної сили рішень міжнародної організації

Назва:
Аналіз юридичної сили рішень міжнародної організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В науці міжнародного права і практиці міжнародних організацій не вироблено загальноприйнятого поняття “постанови міжнародних організацій”, не розроблені загальні критерії, яким повинні відповідати ті чи інші їх види.
Це без сумніву ускладнює аналіз юридичної сили постанов (рішень). В такому випадку треба керуватися положеннями статуту (або установчих документів організації, а не виходити із загальновживаного значення терміну. Різні органи однієї і тієї ж організації можуть приймати постанови (рішення) однакові за своєю назвою. Зокрема, це має місце і в ОБСЄ.
Таким чином, аналіз юридичної сили рішень міжнародної організації презюмує вивчення не тільки загальнотеоретичних аспектів даного питання, але перш за все конкретно-правове дослідження відповідних положень установчого акту (документів) організації і її рішень.
Доцільним на мій погляд є аналіз тих рішень, які приймаються органами ОБСЄ і виражають волю і інтереси всієї Організації. Такими є рішення Ради міністрів, Керівної ради, Постійної ради і Парламентської Асамблеї. Рішення інших органів (Форуму з співробітництва в галузі безпеки, Бюро з демократичних інститутів та прав людини) не мають такої властивості або виступають в якості підготовчого етапу в процесі прийняття рішень від імені всієї організації.
Юридична сила рішень Ради Міністрів. Рада міністрів була створена згідно з Паризькою Хартією для нової Європи (1990 р). Як центральний законодавчий і керівний орган ОБСЄ, Рада міністрів була наділена широкою компетенцією у сфері попередження конфліктів і регулювання кризових ситуацій. Цей керівний політичний орган приймає рішення стосовно призначення Директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини. Верховного комісара у справах національних меншин. Генерального секретаря ОБСЄ, Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації та цілий ряд інших рішень, пов’язаних з діяльністю Організації та її інститутів.
Рада міністрів ОБСЄ має таку компетенцію, яка потрібна Організації для досягнення її цілей і здійснення оперативної діяльності. ця компетенція не закріплена в установчих документах Організації. Але вона випливає з їх положень. Оскільки, Рада міністрів є керівним представницьким органом і діє від імені всієї Організації, її рішення мають особливе значення. До компетенції Ради міністрів входить прийняття рішень по призначення Директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини, Верховного комісара у справах національних меншин, Генерального секретаря ОБСЄ, Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації, а також рішення про збільшення кількості місій ОБСЄ, про призначення подальших самітів, про посилення заходів щодо боротьби з торгівлею людьми та ін.
Рішення Ради міністрів носять рекомендаційний характер за своєю природою, і покликані координувати діяльність урядів держав-учасниць ОБСЄ у вирішенні тих чи інших питань. Однак, ті рішення, які безпосередньо стосуються діяльності оперативних структур та інститутів, є юридично обов’язковими для них. Рішення Ради міністрів ОБСЄ, які можуть набути юридичної сили за умови їх тарифікації національними парламентами. Такі рішення набувають чинності лише для тих держав-учасниць Організації, які їх ратифікували. Таку позицію відстоює О.Г.Зайцева (с. 134). Так, в 1993 р. на зустрічі Ради міністрів ОБСЄ в Римі було прийнято рішення: “Про міністрів та привілеї і імунітети ОБСЄ”, але лише чотирнадцять держав-учасниць ратифікували це документ. Україна як учасниця ОБСЄ підписала 13 липня 1999 р., а 10 лютого 2000 р. ратифікувала. Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі прийнятий Постійною Радою ОБСЄ № 295 від 1 червня 1999 року. В цьому документі чітко передбачені повноваження координатора та його персоналу, їх права, привілеї та імунітети.
Керівна Рада України. Цей орган, що раніше мав назву комітет старших посадових осіб є відповідальним за нагляд, керівництво і координацію діяльності Ради міністрів у період між її засіданнями та при прийнятті нею відповідних рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз юридичної сили рішень міжнародної організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок