Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пенсії за віком.

Пенсії за віком.

Назва:
Пенсії за віком.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пенсії за віком.


План
1. Поняття: Види пенсій за віком.
2. Основні умови пенсійного забезпечення за віком.
3. Особливості пільгового пенсійного забезпечення за віком окремих категорій
працівників.
4. Поняття і умови призначення пенсії за вислугу років.
5. Пенсійне забезпечення громадян, які проходили військову службу чи службу в органах внутрішніх справ.


1. Пенсія по віку встановлюється з досягненням певного віку і за наявністю стажу роботи.
Пенсія (від лат. pensio – платіж) - це регулярна грошова виплата як матеріальна допомога за віком, з Інвалідності, за вислу-гу років, у разі втрати годувальника.
Пенсійне забезпечення за віком здійснювалося в СРСР з 1928р.
Пенсії за віком відрізняються від інших видів пенсійного забезпечення, приміром, від пенсії з інвалідності та за вислугу років.
Пенсії за віком - головний вид матеріального забезпечення непрацездатних громадян, що стосується життєво важливих інтересів мільйонів пенсіонерів.
У загальній чисельності пенсіонерів нашої країни / близько 14 млн. осіб / 10 млн. - пенсіонерів за віком.
Пенсії за віком - це є трудовий стаж і законодавець поділяє їх на три види: на загальних підставах, пільгових і спеціальних юридичних підстав.
Загальними підставами /умовами/ пенсійного забезпечення за віком є: пенсійний вік і трудовий стаж установленої тривалості.
Під пільговим пенсіонуванням слід розуміти - можливість ви-йти на пенсію за віком або в молодшому віці за загальної незмінної тривалості трудового стажу, або за одночасним зниженням вимог до віку і тривалості трудового стажу.
Що ж до спеціальних юридичних підстав, то вони мають зна-чення для окремих категорій громадян: потерпілих від Чорнобильської катастрофи, Інвалідів, учасників війни і сімей загиблих воїнів, багатодітних матерів і матерів-інвалідів з дитинства, жінок, які працювали в текстильному виробництві, механізаторами, а також на деяких видах робіт у сільському господарстві; сліпих і хворих гіпофізарним нанізмом /ліліпутів/; за неповного стажу роботи.
2. Основні умови пенсійного забезпечення за віком є: досягнення пенсійного віку і наявність певного трудового стажу, тобто дві умови.
- Перша умова - це вік 55-60 років
- Друга загальна умова призначення пенсії за віком - це стаж роботи.
Для призначення повної трудової пенсії за віком е необхідна стаж 20-25 років, відповідно для жінок ічоловіків.
Багато категорій працівників мають право на пенсію на піль-гових умовах. Робітники, які зайняті на роботах з особливо шкідли-вими й тяжкими умовами праці, список № 1 виробництв, робіт, профе-сій, посад і показників і за результатами атестації робочих місць, їм пенсія призначається на пільгових умовах зі зниженням пенсійної віку на 10 і скороченням стажу роботи на 5 років, тобто чоловікам із досягненням 50-рІчного віку та стажем роботи не менше 80 років, жінкам - відповідно 45 і 15 років.
Також знижено вік на п'ять років для працюючих на інших роботах зі шкідливими й тяжкими умовами праці за. списком № 2 виробницв, робіт, професій, посад і показників. У цьому разі пенсія за віком призначається чоловікам із досягненням 55 і стажем роботи не менше 25 років, жінкам - із досягненням 50 і стажем не менше 20 років. Для отримання пенсії за віком на пільгових умовах за списками №1 і №2 не обов'язково, щоб увесь трудовий стаж, необхідним для при-значення такої пенсії, випадав на роботи, перелічені в цих списках.
Тим, хто працював на підземних роботах зі шкідливими умовам /список №1/ пенсія за віком призначається на пільгових умовах, як не менше половини стажу, необхідного для призначення такої пенсії випадає на ці роботи /тобто 10 років із 20 і 7,5 із 45 відповідно для чоловіків і жінок/.
Категорії працівників, яких робота з тяжкими умовами праці /список № 2/ пенсія за віком призначається на пільгових умовах, якщо не менше половини стажу, необхідного для призначення такої пенсії, випадає на зазначені роботи чи загалом на ці роботи, пере лічені у списку №1 /тобто 12,5 років із 25 і 10 років із 20-ти відповідно для чоловіків і жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пенсії за віком.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок