Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правовий статус виконавчих органів міських рад

Правовий статус виконавчих органів міських рад

Назва:
Правовий статус виконавчих органів міських рад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Правовий статус виконавчих органів міських рад


З прийняттям 28 червня 1996 року Конституції України створено необхідні передумови для становлення та подальшого розвитку місцевого самоврядування як одного з визначальних складників демократичного ладу держави.
Основні контури місцевого самоврядування як правового інституту сформувались в його нинішньому вигляді після того, як 21 травня 1997 року набрав сили закон “Про місцеве самоврядування в Україні”. З того часу не припиняються суперечки як щодо доцільності цього правового інституту, так і правильності самого шляху, по якому пішла його побудова в Україні.
Наявність спеціалізованого апарату в органах місцевого самоврядування знайшло своє відображення у ст. Конституції України, де встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи [1]. Про виконавчі органи міських рад і йтиме мова у пропонованій статті.
Суть місцевого самоврядування – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції й законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами як безпосередньо, так і через відповідні ради та їх органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст].
Утворення виконавчих органів є вихідною засадою у здійсненні міськими радами власних та делегованих повноважень. Той факт, що саме міські ради здійснюють конституювання відділів, управлінь та інших виконавчих органів як підрозділів своєї системи, порівнюючи з виконавчими комітетами, встановлює їхню особливу, головуючу роль. Лише на сесіях міських рад вирішуються питання утворення відділів, управлінь, інших виконавчих органів, відбувається затвердження структури і штатів відділів та управлінь, вирішуються питання затвердження й звільнення з посади їхніх керівників.
Міські ради у своєму складі мають виконавчий комітет, як орган загальної компетенції та органи галузевої і спеціальної компетенції, а саметакі відділи: фінансовий, охорони здоров’я, освіти, відділ (деколи управління) культури, соціального захисту, головне управління архітектури міста, комунальний відділ. У виконкомах міських рад створюються також відділи: загальний, організаційно-інструкторський (або організаційно-кадрової роботи та юридичного забезпечення) [3], відділ (інколи управління) торгівлі. У містах з широко розвинутим комунальним господарством, як правило, є управління комунального майна (ресурсів), житлового господарства, управління водопроводу та каналізації, транспорту, побутового обслуговування (подекуди – відділ торгівлі та побутового обслуговування населення), зі справ будівництва. Створюються також відділи (управління) охорони навколишнього середовища та промислової екології та ін. З розвитком міжнародного співробітництва актуальним є створення в міських радах однойменних відділів [4].
Діяльність кожного з відділів та управлінь має свої особливості, але між ними є багато спільного. Як відомо, міськвиконкоми розглядають лише найважливіші питання місцевого господарського та соціально-культурного будівництва, які входять до їх компетенції. Основна ж маса питань вирішується відділами, управліннями, комісіями міських органів місцевого самоврядування.
Закон про місцеве самоврядування вказує, що органи місцевого самоврядування діють на принципах правової, організаційної та фінансової автономії [5]. Теоретично для виконання завдань та здійснення власних повноважень міська рада наділена свободою дій. Однак втручання державної виконавчої влади шляхом визначення структури та чисельності апарату рад усіх рівнів з обов’язковим погодженням штатних розписів та кошторисних витрат на утримання рад та їхніх органів з Міністерством фінансів і його підрозділами на місцях є ні чим іншим як втручанням у організаційну автономію місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правовий статус виконавчих органів міських рад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок