Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміногенна ситуація та стан економіки в аграрному секторі України

Криміногенна ситуація та стан економіки в аграрному секторі України

Назва:
Криміногенна ситуація та стан економіки в аграрному секторі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Криміногенна ситуація та стан економіки в аграрному секторі України


Перехід України до ринкових умов господарювання через відсутність відповідного досвіду його здійснення і чітких методик щодо вибору раціональних форм діяльності підприємств агропромислового комплексу є складним процесом, сповненим рядом протиріч. Безперервні реформування, зміна правового поля, ринкові перетворення, перехід від одних схем управління до інших, створення нових господарських структур шляхом роздержавлення і приватизації, формування багатоукладної економіки в аграрному секторі, заснованої на різних формах власності, поки що не дали відчутних результатів та призвели до виникнення кризового стану у галузі.
Останнім часом намітилася тенденція прогресуючого спаду виробництва всіх видів продукції сільського господарства. У  році обсяг всієї продукції порівняно з  роком скоротився на 51,5у тому числі продукції рослинництва на 47,1і тваринництва на 55,8
Валовий збір зернових культур за цей період зменшився у ,1 рази (з 51  тис. т до 24  тис. т), у тому числі пшениці — у ,2 рази (з 30  тис. т до 13  тис. т), цукрових буряків — у ,1 рази (з 44  тис. т до 14  тис. т).
Широкого розповсюдження набула негативна тенденція скорочення посівних площ сільськогосподарських культур у господарствах усіх категорій.
Поряд зі скороченням посівних площ сільськогосподарських культур та валового збору сільськогосподарської продукції, знизилась урожайність зернових культур з ,1 ц з  га у  р. до 17,7 ц у  р., у тому числі озимої пшениці — з ,2 ц до 23,2 ц, ярої — з ,2 ц до 17,0 ц, цукрових буряків — з  ц до 156 ц, соняшника — з ,8 ц до 10,0 ц, картоплі — з  ц до 82 ц, овочів — з  ц до 111 ц.
Відмічається спад виробництва основних видів сільськогосподарської продукції на душу населення, зокрема, зерна у  рази, цукрових буряків — у 3, м’яса — у ,5, молока — у ,7, яєць — у ,8.
Для України буряківництво було провідною і, що найголовніше, прибутковою галуззю сільського господарства. У  — 1990 рр. вихід сировини у середньому становив 43,8 млн т щорічно. Для прикладу, Франція на той час вирощувала 26,3; США — 21,3; ФРН — 19,1; Польща — 10,1 млн т.
Найбільші площі посіву буряків припадали на Вінницьку, Полтавську, Хмельницьку, Черкаську, Кіровоградську, Сумську, Тернопільську та Київську області.
Україна, яка протягом багатьох років виробляла цукор не тільки для забезпечення внутрішніх потреб, але й для поставок на експорт, що давало значні надходження до державного бюджету, з  р. почала втрачати позиції лідера буряківництва в Європі. Якщо у  р. Україна експортувала цукру на 36 ,3 тис дол. США, то у  р. — на 14  тис. дол. менше. Проте, імпорт цукру-сирцю за цей період збільшився на 33 ,3 тис. дол. США. Сьогодні ця важлива галузь опинилася у критичному становищі, основними причинами якого є повна втрата державного впливу на економічні процеси у цукробуряковому виробництві та контролю за випуском і реалізацією продукції; відсутність обгрунтованої державної економічної політики у цукровій та суміжних підгалузях промисловості, а також недосконалість законодавства щодо ефективного функціонування виробництва у ринкових умовах; недостатнє фінансування технічних і матеріальних ресурсів; бартеризація економічних взаємовідносин між виробниками сировини і заводами; значне подорожчання енергетичних і матеріальних ресурсів, а також техніки для вирощування, збирання, транспортування і переробки цукрових буряків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Криміногенна ситуація та стан економіки в аграрному секторі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок