Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів

Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів

Назва:
Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів”.
Мета написання даного реферату полягає в дослідженні питань, пов’язаних з антиалкогольними компаніями в США на початку минулого століття.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз інформаційних матеріалів, присвячених дослідженню питання прийняття сухого закону в США;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що на зорі свого існування людська цивілізація відкрила алкоголь, швидше, для свого блага, а не шкоди. І, лише використовуючи його нераціонально, люди зіштовхнулися з масою проблем, пов’язаних із вживанням спиртних напоїв. Подивившись на тисячолітню історію відносин людини з «зеленим змієм», можна сказати, що вся вона — з війн і перемир’я чи, якщо завгодно, із конфліктів, які то затухали, то розгорялися знову. Шкода, заподіяна спиртним, змушувала людство виробляти різноманітні прийоми боротьби: від повної заборони до строго регламентованого продажу міцних напоїв. Але такі заходи практично завжди розбивалися об твердий ґрунт традицій і не знаходили підтримки в населення. Досить лише пригадати «сухий закон», який діяв у 30-ті роки в Америці, чи антиалкогольну кампанію середини 80-х у СРСР.
В роботі розкриті наступні питання:
прийняття сухого закону в США;
поява нелегальних барів Speakeasy;
скасування сухого закону
тощо.
При написанні роботи автором були використані аналітичні статті, історичні довідки, наукові статті різних авторів.


1. Прийняття сухого закону в США
В Сполучених Штатах антиалкогольна ініціатива йшла «знизу» і нагадувала масову істерію. Вже наприкінці 60-х – початку 70-х років XIX століття в південних штатах десятки сільських громад стали звертатися до радикального протестантизму, що проповідували сувору пуританську мораль – і в першу чергу повне відмовлення від спиртного. Фермери спалювали на сходках опудало Джона Ячмінне Зерно – алегоричний образ скроні.
Жителі сільськогосподарського Півдня обвинувачували Джона Ячмінне Зерно у всіх своїх лихах:
через безпробудне пияцтво солдатів-негрів Конфедерація програла громадянську війну;
американці йшли в салун, щоб забути про свою бідність, пропивали залишки власності і приєднувалися до банд грабіжників.
Своєю добровільною тверезістю сільські пуритани демонстрували ворожість до великих міст – «розсадників пияцтва і розпусти», а також до католиків, які, на їхню думку, були «занадто багаті і розпущені».
В 1880-х роках в рядах різних товариств боротьби за тверезість (Національна партія непиющих, Антисалуна ліга й ін.) складалися вже десятки тисяч американців, переважно з числа збіднілих фермерів. Саме в цей час на поборників тверезого способу життя звернула увагу Республіканська партія.
Вступаючи в ряди непиющих, запеклі республіканські політикани демонстрували своїм виборцям, що вони вдарилися в крайній ідеалізм, що їм, республіканцям, теж не далекі високі моральні підвалини і здоровий спосіб життя.
З тих же розумінь республіканці-непиющі час від часу вносили в конгрес різні проекти федерального «сухого закону». Причому робилося це щораз напередодні виборів, і, незважаючи на те що проекти незмінно відкидалися, кандидати-республіканці завдяки цим акціям одержували настільки необхідні їм голосу.
Ідея тотальної заборони на алкоголь володіла не тільки могутнім політичним потенціалом. Її втілення в життя могло сильно вплинути на різні споживчі ринки, що залучало деяких комерсантів. Саму значну фінансову допомогу Антисалунній лізі надавали об'єднання аптекарів і фармацевтів. Їхній інтерес полягав в наступному: власники аптек активно просували на ринку «безпечну для здоров'я й етично чисту» альтернативу спиртному – тонізуючі еліксири і мікстури, до складу яких входила колумбійська кока.
Властивості кокаїну в той час були ще мало досліджені, і серед релігійних радикалів, що бажали підбадьоритися і заодно поправити здоров'я, ці препарати користувалися великим попитом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Прийняття сухого закону 1920. Поширення speakeases - нелегальних барів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок