Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання фінансового контролю в Україні

Правове регулювання фінансового контролю в Україні

Назва:
Правове регулювання фінансового контролю в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Правове регулювання фінансового контролю в Україні


План
Правові засади здійснення фінансового контролю в Україні
Види і організаційно-правові форми фінансового контролю.
Методи фінансового контролю в Україні.
Основні засади та принципи розмежування контрольно-наглядових повноважень в сфері фінансової діяльності держави та органів місцевого самоврядування.
Система та основи правового статусу фінансово-контрольних органів в Україні. (СРС)


Правові засади здійснення фінансового контролю в Україні
Фінансовий контроль це один із напрямів управлінської діяльності держави із властивими тільки йому прийомами та методами.
Вихідним положенням про фінансовий контроль є фінансова дисципліна, під якою розуміють сукупність вимог, встановлених законодавством щодо функціонування фінансового механізму держави і обов’язок дотримуватися їх всіма учасниками фінансових правовідносин.
Загалом фінансовий контроль можна визначити як регламентовану правовими нормами діяльність уповноважених державою органів, органів місцевого самоврядування та недержавних організацій, щодо своєчасності і точності планування, обґрунтованості й повноти надходження коштів у відповідні фонди, правильності та ефективності їх використання, цілеспрямованості дій у сфері мобілізації, розподілу і використання централізованих і децентралізованих грошових фондів держави і суб'єктів місцевого самоврядування, а також застосування заходів впливу до порушників встановлених правил з метою найбільш ефективного соціально-економічного розвитку всіх учасників фінансових правовідносин і здійснення ефективної фінансової політики в державі.
Правове регулювання фінансового контролю в Україні відбувається завдяки спеціальним нормативно-правовим актам в сфері визначення повноважень та правового статусу фінансово-контрольних органів (Закон України “Про Рахункову палату”; “Про Державну податкову службу”; “Про Контрольно-ревізійну службу”, Закон України від 5 квітня 2007 року «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та ін. підзаконними н/пр актами.
Види і організаційно-правові форми фінансового контролю.
В залежності від суб’єктів, що здійснюють фінансовий контроль:
Загальнодержавний:
Державний
Зовнішній – Рахункова палата
Внутрішній – урядовий;
Відомчий
внутрішньовідомчий
внутрішньогосподарский
Недержавний
Аудит
Громадський.
Муніципальний.
Таким чином державний фінансовий контроль реалізується через загальнодержавний та відомчий. Загальнодержавний фінансовий контроль здійснюють органи державної влади та управління, а також спеціалізовані державні контролюючі органи. Зокрема, загальнодержавний фінансовий контроль здійснюють органи законодавчої влади, виконавчі органи управління, фінансові, податкові і кредитні установи, страхові організації, держкомітети, міністерства і відомства, відділи місцевих Рад, фінансові служби підприємств, організацій, установ, ревізійні комісії в кооперативних і громадських об’єднаннях.
За організаційною приналежністю, державний фінансовий контроль розрізняють як зовнішній (незалежний) та внутрішній (внутрішньо системний). Сьогодні існує стійка тенденція до визначення, що контроль, який здійснюється органами виконавчої влади всередині системи у процесі управлінської діяльності за законністю та доцільністю роботи органів виконавчої влади, дотриманням виконавської дисципліни та ефективністю управлінської дисципліни є внутрішнім, а контроль, що його здійснюють інші державні органи стосовно органів виконавчої влади – є зовнішнім.
Отже система дійового державного фінансового контролю складається з двох однаково важливих частин: внутрішнього (урядового) державного фінансового контролю (Міністерство фінансів України, органи Контрольно-ревізійної служби, Державне казначейство України, органи державної податкової служби тощо) та зовнішнього – незалежного державного фінансового контролю та державного аудиту, що його здійснює Рахункова палата.
Підсумовуючи визначимо, що загальнодержавний фінансовий контроль в Україні здійснюється через реалізацію владних повноважень відповідних органів, зокрема: урядовий державний фінансовий контроль: Міністерство фінансів України; Головне контрольно-ревізійне управління (служба); Державне казначейство України; Державна податкова служба; Державна митна служба; Фонд Держмайна; відомчі органи фінансового контролю Закон України від 26 січня 1993 року "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні"; Закон України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні"; Положення про Міністерство фінансів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Правове регулювання фінансового контролю в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок