Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення

200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення

Назва:
200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р Е Ф Е Р А Т Н А Т Е М У:
Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення


Вступ
Банківська сиcтема - одна з найважливіших і невід’ємних структур ринкової економіки. Розвиток банків, товарного виробництва і обороту історично йшов паралельно і тісно переплітався. При цьому банки, проводячи грошові розрахунки і кредитуючи господарство, виступаючи посередниками у перерозподілі капіталів, істотно підвищують загальну ефективність виробництва, сприяють зростанню продуктивності суспільної праці.
Сьогодні, в умовах розвинутих фінансових, товарних ринків, структура банківської системи різко ускладнюється. З’явились нові види фінансових установ, нові кредитні інструменти і методи обслуговування клієнтів.
Українські банки змушені працювати в умовах підвищеного ризику, тому вони частіше, ніж їх закордонні колеги, бувають в кризових ситуаціях, приклади яких не зникають зі сторінок періодики. Причому багато таких випадків пов’язані з дією зовнішніх факторів, які мають незаконний характер - підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків. Оскільки це набуло значного поширення на сьогодні, то Кримінальний кодекс України передбачив кримінальну відповідальність за такі діяння. Стаття 200 КК зазначає, що незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення - карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатко-вуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
Банки - «кровоносні судини» економічного організму, а тому життєздатність і процвітання економіки не може бути без добре налагодженої банківської системи, а також без системи кримінально-правових засобів, що попереджують вчинення в ній протиправних дій .


Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення.
1. Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ чи пла-тіжних карток або їх використання чи збут —
карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатко-вуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змо-вою групою осіб,—
караються позбавленням волі на строк від двох до п'я-ти років.
Примітка. Під документами на переказ слід розуміти документ в папе-ровому або електронному виді, що використовується банками чи їх клієнтами для передачі доручень або інформації на переказ грошових коштів між су-б'єктами переказу грошових коштів (розрахункові документи, документи на переказ готівкових коштів, а також ті, що використовуються при проведенні . міжбанківеького переказу та платіжного повідомлення, інші).
Об'єктом злочину є встановлений порядок виготовлення, ви-користання та обігу документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, який забезпечує нормальне функціонування банківської системи України.
Предметом злочину є: 1) документи на переказ грошових коштів; 2) платіжні картки; 3) інші засоби доступу до банківських рахунків.
Під документами на переказ слід розуміти документ в папе-ровому або електронному виді, що використовується банками чи їх клієнтами для передачі доручень або інформації на переказ грошових коштів між су-б'єктами переказу грошових коштів. Та-кими документами, зокрема, є: а) розрахункові документи, якими є платіжне доручення, платіжна вимога-доручення, розрахунковий чек, платіжна вимога та розрахункові документи інших видів, вста-новлені НБ; б) міжбанківські розрахункові документи, тобто доку-менти на переказ, сформовані банком на підставі поданих клієнта-ми розрахункових документів, документів на переказ готівки, а та-кож доручень на договірне списання, передбачених в договорах, укладених між клієнтами та обслуговуючими їх банками; в) доку-менти на переказ готівкових коштів, реквізити та особливості офо-рмлення яких також встановлюються Національним банком Укра-їни; г) клірингові вимоги; д) інші документи, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок