Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ДО ПИТАННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СУДОВО-ЕКСПЕРТНИХ УСТАНОВ

ДО ПИТАННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СУДОВО-ЕКСПЕРТНИХ УСТАНОВ

Назва:
ДО ПИТАННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СУДОВО-ЕКСПЕРТНИХ УСТАНОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 347.948.2
Репешко П.І.
ДО ПИТАННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СУДОВО-ЕКСПЕРТНИХ УСТАНОВ
У статті розглядаються питання добору та підготовки персонального складу державних судово-експертних установ в Україні. Досліджуються актуальні проблеми підготовки керівного складу експертних служб органів державної виконавчої влади. На підставі здійсненого аналізу пропонуються шляхи кадрового забезпечення усіх ланок експертних служб.
Ключові слова: судові експерти, державна служба, судово-експертні установи, підготовка кадрів, державне управління.
В статье рассматриваются вопросы подбора и подготовки персонального состава государственных судебно-экспертных учреждений в Украине. Исследуются актуальные проблемы подготовки руководящего состава экспертных служб органов государственной исполнительной власти. На основании осуществленного анализа предлагаются пути кадрового обеспечения всех звеньев экспертных служб.
Ключевые слова: судебные эксперты, государственная служба, судебно- экспертные учреждения, подготовка кадров, государственное управление.
In the article the questions of selection and preparation of the personal composition of public court-expert institutions are examined in Ukraine. The issues of the day of preparation of leading composition of expert services of organs state executive power are probed. On the basis of realizable analysis the ways of the skilled providing of all of elements of expert services are offered.
Key words: judicial experts, government service, court-expert establishments, training of personnels, state administration.
Судова експертиза, за визначенням статті 1 Закону України «Про судову експертизу», є дослідженням експерта на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства. При цьому статтею 7 цього Закону закріплена наявність судово-експертних установ в системі Міністерства юстиції і Міністерства охорони здоров'я, а також наявність експертних служб у складі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Служби безпеки та Державної прикордонної служби України [1].
Специфікою діяльності судово-експертних установ є поєднання науково-дослідницької, науково- методичної та науково-виробничої діяльності, що здійснюється головним чином одними і тими ж особами. Питання професійної підготовки у галузі наукової діяльності за таких обставин є невід'ємним від питань загальної професійної підготовки експертів, які є, по суті, науково-практичними кадрами.
Станом на сьогоднішній день проблема кадрового забезпечення судово-експертних установ вирішується у різних міністерствах та відомствах по своєму. В системі МВС підготовка експертів здійснюється на відповідних факультетах підготовки експертів- криміналістів Київського національного університету внутрішніх справ та Донецького юридичного інституту Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка шляхом спеціального забезпечення на рівні відповідної освіти. У системі Міністерства охорони здоров'я експертів судово-медичної та судово-психіатричної експертизи готують у тих же учбових закладах, але за спеціалізацією на останніх курсах навчання на відповідних кафедрах. В системах МЮ, СБУ та ДПСУ зазвичай залучають фахівців базових дисциплін з наступною підготовкою, у якій превалює стажування та виконання робіт під керівництвом досвідченого експерта. Такий підхід має свої позитивні сторони, оскільки фахівці з різних спеціальностей, які пройшли підготовку у різних вищих навчальних закладах та, здебільше, вже мають певний досвід дослідницької або виробничої діяльності, приносять в судово-експертну діяльність не лише способи й засоби дослідження, але й досить цілісні системи знань, завдяки чому утворюються умови для взаємодії різних систем знань задля забезпечення судово-експертної діяльності.
Підходи до навчання експертних кадрів у МВС, МЮ, МОЗ, СБУ та ДПСУ мають загальні методичні основи, але при безпосередній підготовці у кожній експертній установі існує своя специфіка як у організації навчання, так і в його методичному забезпеченні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ДО ПИТАННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СУДОВО-ЕКСПЕРТНИХ УСТАНОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок