Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Болонський процес та освіта в Україні

Болонський процес та освіта в Україні

Назва:
Болонський процес та освіта в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з педагогіки
Болонський процес та освіта в Україні


Тема Болонського процесу звучить в наукових колах європейських країн уже близько 5 років, з моменту підписання міністрами європейських країн у червні 1999 р. Болонської декларації. Болонська декларація заклала основу глобалізаційному процесу у європейській та й загалом світовій освіті (оскільки створення потужної системи освіти в певному об’єднанні держав через світову конкуренцію в цій галузі провокує створення подібних союзів серед ін. держав) та має кінцевою метою створення „європейського освітнього простору”, відкритого для значної кількості держав світу за умови ратифікування ними Болонської угоди та підпорядкуванню виробленим заради узгодження стандартам.
Тут варто розкрити зміст словосполучення „європейський освітній простір” для розуміння суті процесу. Дане поняття нашими науковцями трактується як „сукупність усіх засобів впливу на дітей, молодь, дорослих, які групуються на три категорії: формальні (школи та вузи), неформальні (позашкільні заклади) та інформальні (ЗМІ, Інтернет і інші). К. Корсак, Г Поберезька ‘Світло й тіні Болонського процесу’ // Науковий світ. - 2003. - №12.- С. 8
Таким чином у даній роботі ми спочатку виявимо проблеми у національній системі освіти, спрогнозуємо можливі наслідки Болонського процесу для України і врешті решт спробуємо співставити наслідки Болонського процесу для української освіти із загальною метою функціонування освіти в державі. Чому загальною? Тому що із великим відсотком достовірності можна сказати, незважаючи на недавно прийнятий закон „Про вищу освіту” в Україні так і не сформовано цілі освіти В. Козаков Вища освіта в Україні та у світі: проблема цілей та їх реалізації.- Сучасні системи вищої освіти: порівняння для України: Науково методичний посібник. - К.: „КM Academia”, 1997. С. 69
, з чого випливає теза про значні проблеми у освітній системі України. Також у роботі ми спробуємо виявити можливість альтернативи Болонському процесу у разі неспівставності найбільш загальних цілей освіти в Україні з можливими наслідками інтеграції до «європейського освітнього простору».
Спочатку слід уточнити важливість освіти в суспільстві. Це виявляється із функцій, які вона виконує: освіта і наука виконують когнітивні (пізнавально-практичні) і соціальні функції, але якщо перші є універсальними, то соціальні функції є досить варіативними і залежать від особливостей суспільства. До перших можна віднести:
розвиток, акумуляція та поширення знань;
підготовка до професійної діяльності;
регулювання соціальної поведінки.
До других – більш важливих:
загальнолюдське та в першу чергу національне виховання;
інтелектуальний розвиток і моральне вдосконалення особи В. Козаков. Там само.- С. 75
 
Другий блок функцій освіти є важливішим за попередній, оскільки саме він закладає в особу той духовно-культурний потенціал, який надбала за весь свій історичний розвиток та чи інша цивілізація, на які ділить американський науковець С. Хантингтон світове суспільство С. Хантингтон „Столкновение цивилизаций?” //Полис 1996.
. Цей блок створює із „людини природньої” людину гуманну, високоморальну, релігійну, патріотичну, коли власне „я” у ієрархії найважливіших речей у житті особи не ставиться уже на першому місці. Перший же блок освітніх функцій не здатний так трансформувати людину; він має метою створення із особи „гвинтика” виробничого механізму держави або іншого економічно-виробничого утворення із наявною сукупністю знань та вмінь, що можуть забезпечити йому конкурентоспроможність серед інших.
Сьогодні деякі науковці говорять про високу якість колишньої україно-радянської і як наслідок сучасної української системи освіти М. Згуровський „Вища освіта в Україні: реалії, тенденції, перспективи розвитку. – К., 1996
. Я вважаю що такі слова є безпідставними.
Система освіти, яка розглядається як єдина по своїй суті та тривалості, запрограмована на створення у своїх “споживачів” деякого виховного ідеалу, який залежить від устрою держави, світогляду, релігії й моралі народу, від рівня розвитку його культури й національних особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Болонський процес та освіта в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок