Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні положення криміналістичної техніки

Загальні положення криміналістичної техніки

Назва:
Загальні положення криміналістичної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Загальні положення криміналістичної техніки


План
Поняття криміналістичної техніки й завдання, що вона вирішує
Сучасна система криміналістичноїтех-і ніки як розділу науки криміналістики
Тенденції розвитку криміналістичної техніки
Методи, засоби та прийоми, що використовує криміналістична техніка
Техніко-криміналістичні засоби, що використовують для збирання криміналістичної інформації
Уніфіковані криміналістичні комплекти і принцип їх комплектування
Загальні положення техніко-криміналістичного забезпечення оперативно-розшукової діяльності


Поняття криміналістичної техніки й завдання, що вона вирішує
Криміналістична техніка - це одне з перших понять, яке сформувалось у криміналістиці на етапі її становлення як науки. Під криміналістичною технікою розуміють самостійний розділ криміналістики, в якому розробляються науково-технічні прийоми і засоби розслідування та попередження злочинів. Під криміналістичною технікою також розуміють і сукупність власне науково-технічних засобів та прийомів їх використання.
Сьогодні це один із розділів криміналістики, в якому представлена система наукових положень і технічних засобів, прийомів та методів, що призначені для збирання й дослідження доказів у процесі судочинства в кримінальних і цивільних справах. Засоби, прийоми і методики криміналістичної техніки становлять собою природничонаукові та технічні знання. Характерною особливістю прийомів і засобів криміналістичної техніки є те, що вони спрямовані на використання матеріальних ознак, які мають значення для розслідування і попередження злочинів.
Основне призначення криміналістичної техніки як розділу науки криміналістики полягає в розробленні методів виявлення, фіксації, вилучення й дослідження речових доказів шляхом використання даних природничих і технічних наук. її прийомами і засобами досліджуються анатомічні й функціональні ознаки злочинця, які відобразились у слідах на місці події; речові ознаки знарядь злочину, технічних засобів та інших предметів, що по-в язані зі скоєнням злочину. Наприклад, криміналістична техніка
зробляє прийоми виявлення безбарвних слідів пальців рук, способи їх фіксації і вилучення, методи порівняльного дослідження пальцевих відбитків з метою встановлення особи злочинця тощо.
Водночас, до криміналістичної техніки належать прийоми описування, систематизації і реєстрації низки об'єктів, що мають значення для розслідування злочинів. Такими, наприклад, є прийоми описування ознак зовнішності особи, їх реєстрації та подальшої ідентифікації конкретної людини.
Криміналістична техніка розробляє також криміналістичні науково-технічні засоби, апаратуру, обладнання і матеріалів які спеціально пристосовані для розкриття й попередження злочинів. Серед таких засобів, наприклад, науково-технічне спорядження слідчого, спеціальна оптична і фотографічна апарат тура, засоби пошукової техніки тощо.
Характерною особливістю засобів криміналістичної техні є підзаконний, юридичний характер їх застосування. Кримінг стична техніка застосовується у процесі проведення передбач» них законом слідчих дій і оперативно-розшукових заходів. Дея норми кримінально-процесуального закону передбачають під ч проведення таких слідчих дій, як обшук, огляд та інших; мо; ливість вимірювання, фотографування і відеозапису, виготовле ня відбитків. Застосування криміналістичної техніки в судочинст0 повинно здійснюватись у межах процесуальних норм і фіксуваї тись у протоколах відповідних слідчих дій. Якщо криміналістична техніка застосовувалася без дотримання передбачених заксн ном правил, то результати такого застосування не будуть матії доказового значення.
Сучасна система криміналістичноїтех-і ніки як розділу науки криміналістики
Як розділ криміналістики криміналістична техніка складається з елементів, що утворюють власну систему, до якої входять:
- загальні положення, що містять систему і завдання криміналістичної техніки, елементи окремих криміналістичних теорій [ та вчень, загальну характеристику техніко-криміналістичних за-і собів і правові підстави їх застосування;
- криміналістична трасологія;
- судова фотографія і відеозапис; і
- криміналістична габітологія (дослідження зовнішніх ознак людини);
Криміналістична техніка
- судова балістика і судова вибухотехніка;
_ криміналістичне дослідження документів, зокрема, судове почеркознавство, судове авторознавство, техніко-криміналі-стичне дослідження документів;
-судова акустика та відеофоноскопія;
- криміналістична одорологія; -криміналістичнедослідження речовин і матеріалів;
- криміналістична реєстрація (криміналістичні обліки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальні положення криміналістичної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок