Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ПРОБЛЕМИ ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ

ПРОБЛЕМИ ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 347.44 (477)
Коссак Володимир Михайлович, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка
ПРОБЛЕМИ ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ
У статті розкриваються проблемні питання, пов'язані з нормативним регулюванням та практикою припинення цивільно-правових зобов'язань. Проаналізовано новели сучасного цивільного законодавства України щодо припинення зобов 'язань, висловлено пропозиції з його удосконалення.
The article examines the problematic questions connected with normative regulation and the practice of civil and legal termination of obligations. The novels of contemporary Ukrainian civil law concerning termination of obligations have been analyzed; propositions in regard to its improvement have been expressed.
В умовах розвитку приватно-ринкових відносин важливе значення має аналіз правових підстав припинення зобов'язань. Однак питанню підстав припинення зобов'язань та пов'язаним із цим проблемам приділялась недостатня увага у вітчизняній юридичній літературі. Враховуючи інтереси учасників цивільно-правових відносин, найбільш прийнятим і бажаним наслідком припинення зобов'язань є належне виконання ними взаємних прав та обов'язків. Виконання зобов' язань полягає у здійсненні боржником певних дій, що складають зміст зобов'язання, а саме: передача майна, виконання робіт, сплата грошей або утримання від дій, яких кредитор має право вимагати.
Виконання зобов' язань здійснюється відповідно до певних принципів, яких необхідно дотримуватися в процесі виконання зобов' язань. Одним з основних є принцип належного виконання зобов'язань. Зобов'язання виконане належним чином відповідно до Цивільного кодексу 1963 р., якщо виконання точно відповідає вказівці закону акта планування, умовам, передбаченим договором, а при їх відсутності - вимогам, які звичайно ставляться.
В умовах ринкової економіки акти планування втрачають свою актуальність. Зокрема, в новому Цивільному кодексі [1] відсутня така умова виконання зобов' язання, як дотримання адміністративно-планового акта. Водночас зберігається в окремих випадках державне регулювання суспільними процесами, у тому числі економічними. Так, Законом України "Про поставки продукції для державних потреб" [2] визначається порядок поставки товарів і продукції для державних потреб. Державне замовлення є обов'язковим для виконання відповідно до визначених у ньому показників, які трансформуються в умови договору. У коментованому випадку цивільно- правове зобов'язання виникає зі складу юридичних фактів - адміністративно-правового акта, яким можна вважати державне замовлення, і договору. Зобов' язання, що виникає внаслідок складу юридичних фактів, має бути виконане відповідно до умов визначених адміністративно- плановим актом і договором, який містить основні положення цього акта.
Більшість цивільно-правових зобов'язань в умовах ринкової економіки виникають на основі договорів. Звідси виконання цих зобов' язань має здійснюватися до умов договору, які складають його зміст. Тому належне виконання зобов' язання в таких випадках зводиться до дотримання умов договору.
Інколи з державного замовлення або договору безпосередньо не випливає, якими вимогами повинні керуватися учасники зобов'язань. У таких випадках зобов'язання мають виконуватися відповідно до вимог, що звичайно висуваються. За таких обставин виконання зобов' язань здійснюється з дотриманням правил ділового обороту, вимогами, що склалися в практичній діяльності (ст. 526 ЦК 2003 р. [1]).
При цьому принцип належного виконання зобов'язань охоплюється певними приписами щодо предмета, строку, місця і способу виконання. Дія принципу належного виконання має на меті досягнення цілі, заради якої виникли правовідносини.
Важливе значення має також принцип реального виконання. В умовах ринкової економіки висловлювали думку, що названий принцип втратив свою актуальність, оскільки учасники правовідносин замість виконання зобов'язання в натурі можуть вимагати відшкодування збитків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок