Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вчинення виконавчих написів (стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом нотаріуса; умови та зміст виконавчого напису).

Вчинення виконавчих написів (стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом нотаріуса; умови та зміст виконавчого напису).

Назва:
Вчинення виконавчих написів (стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом нотаріуса; умови та зміст виконавчого напису).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вчинення виконавчих написів (стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом нотаріуса; умови та зміст виконавчого напису).
Як правило, при невиконанні боржником своїх зобо-в'язань кредитор звертається з позовом до суду чи господарського суду залежно від того, який орган вправі розглянути та вирішити вимогу. В такому випадку на підставі виконавчого листа чи наказу господарського суду в примусовому порядку виконується зобов'язання.
Але іноді відповідальність боржника по деяких боргових документах очевидна і безспірна, виходячи з їх змісту, а самі документи не викликають сумніву в їх достовірності. В таких випадках закон передбачає можливість стягнення гро-шових сум чи будь-якого майна шляхом вчинення нота-ріусом виконавчого напису.
Виконавчий напис - це розпорядження нотаріально-го органу про примусове стягнення з боржника на ко-ристь кредитора грошових сум або передачу чи повер-нення майна кредитору, вчинене на документах, які під-тверджують зобов'язання боржника.
В основі вчинення цієї нотаріальної дії лежить факт безспірності певної заборгованості. Таким чином, вчинення виконавчого напису - це не вирішення спору між кредито-ром і боржником, а підтвердження безспірності зобов'язання боржника, і тому нотаріус не викликає боржника, не з'ясо-вує його заперечень проти вимог кредитора.
Даний інститут забезпечує інтереси кредитора, полегшу-ючи і прискорюючи здійснення його прав при відсутності спору з боку боржника
В той же час закон при вчиненні виконавчого напису охо-роняє і інтереси боржника, відмовляючи у вчиненні виконав-чого напису, якщо виникає спір, який буде вирішуватися в суді чи господарському суді. Якщо ж виконавчий напис вже вчинено, то боржник вправі його оспорити, подавши позовну заяву до суду чи господарського суду. При цьому суд може за-безпечити позов, винісши ухвалу про зупинення стягнення за виконавчим написом.
Стягнення за виконавчим написом нотаріуса допус-кається з низки вимог, точно передбачених законом. До 1999 р. діяв Перелік документів, по яких стягнення заборго-ваності провадиться у безспірному порядку на підставі вико-навчих написів державних нотаріальних контор, затверд-жений Постановою Ради Міністрів УРСР від 12.10.1976 р. із змінами, внесеними постановами Ради Міністрів УРСР від 25.04.1984 р., від 12.07.1985 р., від 11.07.1991 р. та постано-вою Кабінету Міністрів України від 2.11.1995 р.
Зміни вносились в напрямку зменшення кількості безспірних заборгованостей, по яких можна вчиняти виконав-чий напис. Це слід розглядати як позитивне явище, внаслідок якого створювалося більше правових гарантій для захисту прав як кредитора, та і боржника саме в судовому порядку.
На останній час в Переліку містилось 12 розділів, в які входило 25 видів безспірних заборгованостей з цивільних, трудових, адміністративних та інших правовідносин.
Сьогодні діє постанова Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 р. № 1172 "Про затвердження переліку докумен-тів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспір-ному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів". Відповідно до цієї постанови виконавчі написи вчиняються:
- по стягненню заборгованості за нотаріально посвідченими угодами;
- по стягненню з фізичних осіб податкової заборгованості;
- по стягненню заборгованості, що випливає з відносин, пов'язаних з авторським правом;
- по стягненню заборгованості з батьків або осіб, що їх замінюють, за утримання дітей у закладах освіти;
- по стягненню заборгованості з батьків або осіб, що їх замінюють, за утримання дітей і підлітків в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах соціальної реабілітації;
- по стягненню за диспашею;
- по стягненню заборгованості з військовослужбовців, звільнених з військової служби, і військовозобов'язаних піс-ля закінчення зборів;
- по поверненню об'єкту лізингу.
Наступною Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 1999 р. №2075 "Про внесення доповнень до переліку документів, за якими стягнення заборгованості про-вадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих на-писів нотаріусів" цей перелік було доповнено ще двома під-ставами для вчинення виконавчих написів:
- по стягненню заборгованості з орендної плати за користування державним та комунальним майном;
- по стягненню за чеками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вчинення виконавчих написів (стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом нотаріуса; умови та зміст виконавчого напису).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок