Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Англійський колоніальний режим у Канаді та його особливості (друга пол. XVIII ст.)

Англійський колоніальний режим у Канаді та його особливості (друга пол. XVIII ст.)

Назва:
Англійський колоніальний режим у Канаді та його особливості (друга пол. XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,71 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Англійський колоніальний режим у Канаді та його особливості (друга пол. XVIII ст.)


Після встановлення королівського управління у Новій Франції Під Новою Францією розуміють усю французьку колоніальну імперію в Півнійчній Америці, яка на початку XVII ст. охоплювала три колонії – Канаду, Акадію і Луїзіану. Однак часто цей термін торкається лише колонії Канада, де проживало понад 75% усіх імперських поселенців / The World Book Encyclopedia (International). – London;Chicago, 1992-1994. – P.112.
у 1663 р. французька Корона©© Качур В., 2002 прагнула до панування не лише у цій провінції, а й на всьому північноамериканському континенті. Прибутки від хутряної торгівлі –головної галузі колоніальної економіки французької Канади – були величезними. Англія також мріяла про колоніальне завоювання всієї Америки і про гегемонію на хутряному ринку. У другій пол. XVII ст. колоніальна експансія Англії посилилась і вже в 1664 р., захопивши Нові Нідерланди, створилась безперервна лінія англійських колоній уздовж Атлантичного узбережжя від іспанської Флориди до Нової Франції. Крім того, в 1670 р. на підставі хартії короля Карла ІІ у Лондоні була створена "Компанія Гудзонової затоки", яка здобула право на освоєння величезних територій у Північній Америці, зокрема і тих, які Франція вважала своїм володінням, а також на торгівлю хутром, мінералами та іншими товарами з земель Принца Руперта [18, c.256]. Фактично компанія спромоглась створити на цих землях переселенську управлінську колонію, в якій випускала гроші, збирала податки, чинила правосуддя, вела війни [20, c.143-144; 30, c.133-134]. Відтак, Нова Франція була затиснута в лабети між англійськими володіннями.
Однак Нова Франція була занадто слабкою, щоб ліквідувати англійські поселення, а англійські колонії занадто індиферентними, щоб завоювати Нову Францію. Тому боротьба між ними зводилася лише до рейдів, скерованих на завоювання окремих поселень. Як правомірно зазначив С.Б.Райерсон, "у Північній Америці ні англійські, ні французькі колонії самі по собі не були достатньо сильними, щоб завдати іншій стороні нищівного удару. Лише безпосередня участь у війні колоніальних держав, які воювали між собою, могла привести до вирішального успіху"[11, c.203]. Упродовж 1689–1763 рр. між цими двома метрополіями вибухнуло чотири війни, які в кінцевому результаті привели до завоювання Нової Франції і переходу її під англійську юрисдикцію.
Перші три війни між Францією й Англією вибухнули в Європі ще до поширення у Північній Америці. Зокрема, це війни короля Вільяма 1689-1697 рр., королеви Анни 1702-1713 рр. і короля Георга або війна за австрійський спадок 1744-1748 рр. Характерно, що перша з них закінчилася Рісвікським мирним договором 1697 р., який не приніс перемоги жодній із сторін. Лише після другої війни кожна з воюючих сторін одержала певні території. Так війна, розпочата у 1701 р. династичною сваркою між Бурбонами і Габсбургами за іспанський престол, закінчилась перемогою Англії в Європі і позбавила Францію у Північній Америці Ньюфаундленда, Акадії та всієї Гудронової протоки. Ці результати були оформлені Утрехтським мирним договором, підписаним у 1713 р. При цьому, згідно з п. цього мирного договору, Англія здобула "всю нову Шотландію або Акадію в її давніх кордонах, а також м. Пор-Руайаль"[30, c.9]. Це положення має досить таки абстрактний і невизначений характер, тому через деякий час воно викликало непорозуміння між сторонами, які уклали такий договір. Англія розширено тлумачила п. , вважаючи, що їй належить уся східна Канада, у тому числі Нью-Брансуїк, Кейп-Бретон і Мен. Франція, в свою чергу, заперечувала проти цього і заявляла, що під Акадією слід розуміти лише півострів Нова Шотландія і не більше.
У війні 1740-1748 рр. головною ареною боротьби знову стала Європа. У 1748 р. воюючі сторони підписали Ахенський мирний договір, за яким Англія повернула Франції Луїзбург в обмін на торговельний пост у Мадрасі, що в Індії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Англійський колоніальний режим у Канаді та його особливості (друга пол. XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок