Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основні елементи сучасної теорії суверенітету державної влади

Основні елементи сучасної теорії суверенітету державної влади

Назва:
Основні елементи сучасної теорії суверенітету державної влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Основні елементи сучасної теорії суверенітету державної влади


В умовах розширення міждержавного спілкування, визнання пріоритету загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, особливої ваги набуває проблема реалізації суверенітету державної влади. Вже від початку ХХ ст. дослідники, характеризуючи державу, стверджують, що суверенітет як безмежність, безконтрольність, пов’язаність держави тільки її власною волею втрачає свій зміст. Учені наголошують на необхідності вирішення проблеми меж суверенітету державної влади відносно індивіда, на потребі врахувати той факт, що в сучасних умовах суверенітет держави може означати лише юридичну незалежність державної влади, але не фактичну, що він не абсолютний, а відносний, що необмеженість як ознака суверенітету є тільки формальною свободою встановлювати своє право і що, публічна влада незалежна ззовні (в межах дотримання суверенних прав інших держав, а також загальновизнаних норм міжнародного права).
Відтак, мета цього дослідження – виявити елементи, які є складовими теорії суверенітету державної влади. Обрана мета містить такі завданнями: сформулювати визначення якісну державної влади; дослідити ознаки державної влади і зокрема суверенітет як її визначальну якісну ознаку; проаналізувати ознаки суверенітету та головні аспекти їхньої реалізації у сучасних умовах.
Характеризуючи державну владу як один із видів соціальної влади, сучасні дослідники виділяють такі її головні ознаки: зміст влади (суб’єкти влади, владні відносини між ними, методи реалізації влади); структурні ознаки державної влади (апарат примусу, апарат управління, засоби примусу); функціональні ознаки державної влади (сила, воля, право).
Владні відносини – це відносини панування – підпорядкування (керівництво – підпорядкування, управління – підпорядкування), які передбачають встановлення взаємних прав і обов’язків між суб’єктами влади. Суб’єктами влади, з одного боку, є особа (група осіб), волі якої підпорядковані підвладні особи, тобто ті, які перебувають під впливом пануючого, і є другою стороною у владних відносинах. Пануючий (орган державної влади, який виступає від імені держави) вимагає і здатний досягти виконання певних дій (чи утримання від них) підвладними чи підлеглими. Вимога пануючого підкріплена силою примусу.
Однією із сторін державно-владних відносин завжди виступає особливий суб’єкт – держава, чи орган, який її представляє, або службова особа. Іншим суб’єктом може бути партія, громадянин, іноземець – тобто будь-хто, на кого поширюється державна влада.
Щодо суб’єкта державної влади виділяють “первинну владу” (народу) та “вторинну”, тобто похідну владу органів держави. З огляду на це, розглядаючи суб’єкти державної влади, розрізнятимемо джерело та носія державної влади. Джерелом влади є народ, який живе на території держави і може здійснювати державну владу як безпосередньо, так і через органи державної влади. А носієм державної влади є органи державної влади, уповноважені здійснювати державну волю народу.
Іншим боком владних відносин є особи, на яких поширюється воля пануючого. Особливістю суб’єктів владних відносин такого виду влади, як державна, є те, що волі окремих осіб, об’єднаних у державу, творять спільну загальну волю, яка, ставши державною, уповноважена управляти цими людьми. Загальна воля, виражена в юридичних нормах, набуває загальнообов’язковості.
Владні відносини завжди мають вольовий характер, оскільки влада означає нав’язування чужої волі і передбачає підпорядкування з іншої сторони. З метою реалізації своєї волі та гарантування владного характеру відносин носій влади використовує різні засоби і методи, у тому числі й примус. Примус необхідний для управління спільною діяльністю людей в будь-якому колективі і визнається ними, оскільки кожне об’єднання передбачає певні обмеження для його учасників. Проте лише державна влада має монополію на легальне використання примусу від імені всього суспільства на всій території держави, що закріплюється у правових нормах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні елементи сучасної теорії суверенітету державної влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок