Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система зобов'язань. Проблеми класифікації зобов'язань. Види зобов'язань.

Система зобов'язань. Проблеми класифікації зобов'язань. Види зобов'язань.

Назва:
Система зобов'язань. Проблеми класифікації зобов'язань. Види зобов'язань.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Система зобов'язань. Проблеми класифікації зобов'язань. Види зобов'язань.
Для зручності вивчення, а також для правильного того, що розташовує відповідного нормативного матеріалу зобов'язання, що зустрічаються в обороті, піддаються систематизації, тобто розбиттю на більш менш укрупнені групи.
Зобов'язальні правовідносини можуть бути систематизовані по найрізноманітніших класифікаційних підставах.
Питання про класифікацію зобов'язань носить в літературі дискусійний характер. Більшість дослідників прагне охопити єдиною класифікацією всю систему зобов'язань в цілому. При цьому використовуються різні критерії.
Так, С.И. Аскназий проводить класифікацію зобов'язань з обліком головним чином їх економічних особливостей : «за змістом і характеру взаємного господарського обслуговування вступаючих в договірні відносини контрагентів. Господарське обслуговування учасників товарного обороту може виразитися : 1) в передачі майна (товарів) одними господарськими одиницями іншим у власність ; 2) у використовуванні одними господарськими одиницями имуществ, грошових коштів або робіт інших і 3) в спільній господарській діяльності декількох господарських одиниць.»*.
Агарков пропонує класифікувати зобов'язання по видах дій, що становлять зміст зобов'язання, виділяючи зобов'язання, направлені:
«1. На передачу речі боржником у власність кредитору ; 2. На надання боржником в користування кредитору індивідуально-певної речі ; 3. На передачу боржником кредитору речового права, окрім права власності, або на передачу зобов'язального права власності. Або на передачу зобов'язального права вимоги ; 4. На здійснення какой-
або роботи або надання послуги «.**
*Аскназий с.И. Нариси господарського права в РСР. Л., 1926. З. 65.
** Агарков М.М. Зобов'язання по радянському цивільному праву. М., 1940. З. 33
В радянському цивільному праві * залежно від особливостей змісту, а також з урахуванням специфічних рис об'єктів, характеристики суб'єктів і підстав виникнення зобов'язань розрізняли наступні види зобов'язань : 1) односторонні і взаємні; 2) зобов'язання в яких боржники виконують точно певні дії, і зобов'язання альтернативні ; 3) зобов'язання, що володіють строго особистим характером, і зобов'язання, в яких особа їх суб'єктів не впливає на виникнення, зміна і припинення правовідношення ; 4) зобов'язання договірні, позадоговірні і зобов'язання з односторонніх вольових актів.
Иоффе О.С. запропонував використовувати комбінований класифікаційний критерій, що сполучає економічні і відповідні юридичні ознаки. В результаті система зобов'язань по Іоффе виглядає таким чином : «1) Зобов'язання по відшкодувальній реалізації майна (купівля-продаж, поставка, контрактація, міна, довічний зміст) ; 2) зобов'язання по відшкодувальній передачі майна в користування (найм) ; 3) зобов'язання по безвідплатній передачі майна у власність або в користування (дарування, позика); 4) зобов'язання по виробництву робіт (підряд); 5) зобов'язання по наданню послуг (доручення, комісія, зберігання, експедиція) ; 6) зобов'язання по перевезеннях; 7) зобов'язання по кредиту і розрахункам (заїм і ін.); 8) зобов'язання по страхуванню; 9) зобов'язання по спільній діяльності; 10) зобов'язання з односторонніх правомірних дій (нагорода) ведення справ без доручення; 11) охоронні зобов'язання .**
Види зобов'язань по функціях.
Всі правовідносини, у тому числі і зобов'язальні можна розділити на регулятивні і охоронні.
Регулятивні зобов'язання регулюють майнові і пов'язані з ними особисті немайнові відносини в їх нормальному стані, коли «його учасники не відхиляються від передбаченого нормою варіанту поведінки».***
* Див. Радянське цивільне право. Під ред. Ред. Рясенцева В.А. - М., юридична література, 1986. з. 427.
** Иоффе О.С. Зобов'язальне право. -М., 1975, з. 24.
*** Калмыков Ю.Х. Питання вживання цивільно-правових норм. Саратов, 1976. з 15.
Охоронні зобов'язання покликані забезпечити охорону прав і інтересів учасників цивільних правовідносин від різних порушень. Виникнення охоронного правовідношення може з'явитися слідством порушення будь-кого як відносного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Система зобов'язань. Проблеми класифікації зобов'язань. Види зобов'язань.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок