Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ

ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ

Назва:
ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ”


ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ
Проголосивши у статті 1 Основного Закону нашу державу суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, Україна фактично взяла на себе обов’язок реально гарантувати основні ідеї соціально-правової держави. Соціально-правова держава – це реальне втілення ідей і принципів конституціоналізму. Її метою є досягнення загального блага, утвердження соціальної справедливості. Становлення соціально-правової держави в Україні має супроводжуватися загальною гуманізацією суспільних відносин, що зумовлює актуалізацію класичної соціально-політичної і правової тріади “людина – держава – суспільство”.
Соціальні права, як і програмні та керівні принципи Конституції, вимагають їх урахування в державній практиці. Основний Закон не дає визначення поняття соціальної держави. Він залишає за законодавчою та виконавчою владою право наповнити поняття соціальної держави конкретним змістом. Основними ідеями соціальної держави є: умови життя, які не принижують людської гідності; соціальна рівність; надання соціальної допомоги тим, хто її потребує.
Світова практика конституціоналізму свідчить, що переважна більшість країн, проголошуючи себе демократичними, соціальними, правовими державами, декларують насамперед прихильність загальнолюдському, гуманітарному виміру у здійсненні влади, забезпеченню прав і свобод людини і громадянина. Це особливо підкреслюється у період проголошення і утворення незалежності, закріплюється у прийнятих конституціях. У цьому аспекті Україна не є винятком. У статті 3 її Основного Закону закріплено положення, згідно з якими людина, її життя і здоров’я, честь і гідність недоторканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю. За конституційними приписами права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності нашої держави.
В системному зв’язку з правами і свободами державні гарантії виступають важливими чинниками утвердження людської гідності. Вони покликані сприяти реалізації конкретних прав і свобод, забезпеченню їх правового захисту. Саме цим здебільшого визначається призначення соціальної держави, котра, як вважає німецький фахівець з конституційного права Х.Ф. Цахер, має бути не просто уособленням влади, а інститутом, що існує для людей, сповідує соціальні цілі, несе відповідальність за функціонування суспільства, створює умови для забезпечення кожному існування, гідного людини.
За таких обставин дотримання прав і свобод людини як один з конституційних принципів юридично пов’язує і позитивно обмежує дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, вимагає від них створювати умови для їх реалізації, утримуватися від рішень та дій, що можуть порушувати права і свободи чи звужувати їх зміст або обсяг. В економічному аспекті діяльність соціальної держави щодо людини базується на соціально орієнтованій економіці, функціонуванні надійної системи соціального захисту, а також пов’язується з наявністю дійових механізмів узгодження інтересів різних соціальних груп.
Знаковим є те, що демократичні держави не лише декларують права і свобод, але й встановлюють на конституційному та законодавчому рівнях правові механізми їх захисту, без яких конкретні права і свободи, зокрема соціальні, можуть залишатися лише гаслами. Одним з таких механізмів є судовий захист. А його різновидом – конституційне правосуддя. Захист прав і свобод людини і громадянина в судовому порядку – одна з найважливіших рис правової системи демократичної держави і стрижнева тенденція її розвитку. Особливість судового механізму полягає втому, що він є всеосяжним. Скажімо, частиною другою статті 124 Конституції України визначено, які юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які виникають у державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРАВА ЛЮДИНИ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я, МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ, МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок