Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю

Поняття та наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю

Назва:
Поняття та наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
"Поняття та наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю"


Зміст


ВСТУП
Будь-який злочин відбувається в умовах реальної дійсності і при цьому неминуче в навколишньому середовищі, де відбувається той чи інший злочин, утворюються різні сліди у силу загальної властивості матерії як властивість відображення. І при розкритті злочинів, часто виникає необхідність визначити по слідам або іншим відображенням зв'язок людини, предмета (знаряддя злому) чи іншого об'єкта з розслідуваною подією.
Термін «ідентифікація» походить від латинського слова «identificare»- тотожне, те ж саме і означає встановлення тотожності того чи іншого об'єкта (людина, речі, явища тощо) [2, с. 67]. Ідентифікувати, ототожнювати - це значить методом порівняльного дослідження встановити, чи не є визначений об'єкт розшукуваним.
Інтенсивний розвиток криміналістичних знань дозволяє озброїти слідчих і оперативних працівників сучасними методами боротьби зі злочинністю. Визначенням предмета криміналістики є закономірності механізму злочину, виникнення інформації про злочин і його учасників, закономірності збирання, дослідження, оцінки і використання доказів і засновані на пізнанні цих закономірностей спеціальні методи і засоби судового дослідження і запобігання злочинів. Для багатьох авторів основним при визначенні понять криміналістики став діяльнісний підхід, запропонований у свій час М.К.Камінським [2, с. 11].
В.А.Образцов визначає криміналістику як науку про засоби і механізм пошуково-пізнавальної діяльності в карному процесі [8, с. 9]. В.Є.Корнаухов визначає криміналістику як науку, що вивчає злочинну діяльність і діяльність слідчого з метою розробки методів практичної діяльності [2, с. 14] . Якщо підходити до визначення винятково з погляду цілей даної науки, уникаючи громіздких визначень, можна визначаючи предмет даної науки, сформулювати його коротко: методи доказування. Саме озброєння оперативних працівників і слідчих цими методами є на сучасному етапі ключовим фактором підвищення ефективності боротьби зі злочинністю. Ні оперативно-розшукові методи, ні формальне дотримання карно-процесуальної форми діяльності самі по собі вирішити цю задачу не можуть. Саме в цьому полягає значення глибокого вивчення криміналістики.
В міру розвитку наукових знань змінюється теорія ідентифікації, удосконалюється система понять, розвивається мова криміналістики. Активно розвиваються нові наукові теорії і вчення, зокрема, вчення про криміналістичну характеристику, вчення про слідчу ситуацію, теорію прийняття рішень і тактичної операції й ін. У криміналістичній техніці активно використовуються новітні методики і розробки з усіляких галузей знань. Особливе значення набуло тут використання сучасних засобів обчислювальної техніки. У криміналістичній тактиці удосконалюються методи аналітичної роботи, тактики проведення слідчих дій, тактичних комбінацій. У криміналістичній методиці розпочалася активна розробка проблем методики розслідування нових видів злочинів чи злочинів, що не були актуальними ще зовсім недавно.
У процесі криміналістичної ідентифікації досліджуються різні об'єкти, що поділяються на дві основні групи: ідентифіковані та ідентифікуючі. Ідентифікація об'єктів здійснюється сукупністю властивих тільки йому ознак, що поділяються на загальні й особливі. Побудована на цій основі ідентифікації уявна модель злочинця дозволяє окреслити коло осіб, серед яких його варто шукати, а також визначити зону, сферу якої-небудь діяльності, територію, на якій варто розгортати оперативно-слідчі заходи. Ця модель використовується як орієнтир для виявлення осіб, що підпадають під її ознаки. Потім вони перевіряються на предмет їхньої причетності до вчиненого. Ті, що не мають до нього відношення відсіваються. У такий спосіб коло запідозрених звужується і нарешті в сфері уваги залишається той (ті), хто приблизно є розшукуваною особою.
Основна мета роботи полягає у вивченні теоретичних питань криміналістичної ідентифікації, її наукових основ та значення у розкритті й розслідуванні злочинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поняття та наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок