Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад

Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад

Назва:
Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,56 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад
План
1. Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад
2. Форми й методи роботи тимчасових контрольних комісій рад
3. Форми і методи роботи депутатів місцевих рад

Постійні комісії обираються з числа депутатів ради з метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Питання створення і ліквідації постійних комісій рад, затвердження та зміни їх складу, обрання і переобрання голів комісій вирішуються виключно на пленарних засіданнях ради.
Постійні комісії обираються на строк повноваження ради у складі голови і членів комісії відповідною радою. Усі інші структурні питання вирішуються самою комісією.
До складу постійних комісій не можуть бути обрані сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова районної у місті (у разі її створення), районної обласної ради, їх заступники.
Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначається Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" (ст. 47), Регламентом відповідної ради і положенням, яке затверджується радою не пізніше, ніж на другій її сесії, а також положеннями про відповідні постійні комісії ради, що приймаються на засіданнях певної комісії за погодженням з постійною комісією по законності і правопорядку.
Наприклад, Положення про постійні комісії Одеської міської ради, затверджене рішенням № 16-ХХГП від 2 липня 1998 p., містить такі розділи: порядок утворення комісій, організація і порядок роботи постійних комісій; діяльність депутата у складі постійної комісії.
Кількість і перелік постійних комісій визначає відповідна рада. Зазвичай організовують комісії двох видів — функціональні (наприклад, мандатна) і галузеві (з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, комісія по промисловості і будівництву тощо).
Так, рішенням Кіровоградської міської ради XXIII скликання від 5 травня 1998 р. № 5, були створені такі постійні комісії:
· мандатна, з питань регламенту, депутатської етики, адміністративно-територіального устрою, відзначення нагородами, відзнаками, присвоєння почесних звань;
· з питань соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету, податків, фінансів і цін, планування та обліку;
· з питань управління комунальною власністю, приватизації, зовнішньоекономічної діяльності;
· з питань промисловості, захисту вітчизняного товаровиробника, будівництва, архітектури, транспорту і зв'язку;
· з питань екології, охорони навколишнього природного середовища, житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин;
· з питань охорони здоров'я, материнства, дитинства та соціального захисту населення;
· з питань освіти, науки, культури, молоді, сім'ї, фізкультури і спорту;
· з питань торговельного і побутового обслуговування, громадського харчування та захисту прав споживачів;
· з питань забезпечення законності, правопорядку, оборонної роботи, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
Кількісний склад кожної комісії встановлюється відповідною радою залежно від кількісного складу відповідної ради, переліку, що створюються.
Мінімальний склад постійних комісій — п'ять депутатів.
Комісії як допоміжні органи рад покликані виконувати підготовчу й контрольну функції. Відповідно до цих функцій постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету (підготовча функція), звіти про виконання програм і бюджету (контрольна функція); вивчають і готують питання про стан і розвиток відповідних галузей господарського та соціально-культурного будівництва, інші питання, що вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради й готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями та співдоповідями.
Комісії за дорученням ради, голови, заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, їх філій і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках — на розгляд ради або виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Форми й методи роботи постійних комісій місцевих рад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок