Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

Назва:
Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва


В сучасних умовах важливе значення має охорона безпеки виробництва. Відступи від нормативних приписів вимог безпеки, що є на підприємствах, шахтах, будовах, в сільському господарстві, заподіюють серйозну шкоду життю i здоров'ю працівників виробництва, сторонніх oci6, власності, довкіллю.
Родовим об'єктом злочинів проти безпеки виробництва є відносини, що забезпечують безпеку виробництва. Виробництво — це складна соціально-економічна i технічна відносно замкнута система, в основі функціонування якої лежить праця людини, спрямована на отримання суспільно корисного результату. Складовим елементом такої системи є технічні та правові норми.
У ході виробничої" діяльності або використання а результат людина зазнає або може бути піддана небезпечним чи шкідливим впливам виробничих факторів самого різного характеру i ступеня: механічним, хімічним, тепловим, електричним, електромагнітним тощо. Наявність на виробництві небезпечних та шкідливих факторів зумовлює потребу в станах (умовах), що необхідні для охорони життя, здоров'я. збереження майна, довкілля. Таким станом на виробництві є його безпека. Безпека виробництва — це такий технічний стан, при якому нейтралізується можливість вражаючого впливу на людей, майно i довкілля небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Для забезпечення безпеки виробництва використовуються закони та підзаконні акти, що відносяться до різних галузей права (трудового, природоохоронного, цивільного, господарського, адміністративного, кримінального та ін.), а також технічні норми. В цій системі норми кримінального права охороняють відносини безпеки виробництва від найбільш небезпечних посягань.
Безпосередні об’єкти окремих злочинів проти безпеки виробництва входять в систему відносин родового об’єкта, хоч i мають cвoї особливості. Вони залежать, передусім, від видів безпеки виробництва, рівнів безпеки, характеру можливої шкоди та сфер а поширення.
Необхідною складовою безпеки будь-якого виробництва є безпека пращ, яка поділяється на технічну i санітарну, а за рівнями — на безпеку звичайних i підвищено небезпечних робіт. Деякі виробництва (як технічне ціле), окремі речовини (що е предметами пращ) мають виняткову небезпечність, що вимагає особливих організаційно-технічних режимів їх функціонування (використання), включаючи правове забезпечення. Такими е: вибухонебезпечні виробництва, а також виробництва, в яких використовуються ядерні та радіоактивні матеріали. Нарешті, ряд виробництв здатний заподіяти шкоду позавиробничим інтересам, у зв'язку з використанням готової промислової продукції, а напівфабрикатів, а також експлуатацію збудованих будівель та споруд.
Основним безпосереднім об’єктом цих злочинів є безпека окремих видів виробництв. Додатковими обов'язковими об’єктами всіх злочинів, що посягають на безпеку виробництва, виступають життя i здоров'я людини, а додатковими факультативними об’єктами злочинів, передбачених статтями 272 — 275, — власність i довкілля (екологічна безпека).
Потерпілими від цих злочинів можуть бути або тільки працівники виробництва (статті 271 i 272), або i працівники виробництва, i сторонні особи (статті 273 i 274), або тільки сторонні особи (ст. 275).
3 об’єктивної сторона злочини проти безпеки виробництва сконструйовані однотипно. Всі вони описані в законі як злочини з так званим матеріальним складом, i тому вимагають встановлення діяння, наслідків i причинного зв'язку.
Ням
Суспільно небезпечне діяння як ознака об’єктивної сторони проявляється в порушенні шляхом протиправної та або бездіяльності вимог безпеки, що містяться в правилах безпеки праці та виробництва. При цьому порушення звичайно виглядає не як одиничний акт та (бездіяльності), а представляє сукупність таких актів, систему до порушується не одна, а різні вимоги безпеки. Під порушенням розуміти недотримання або неналежне дотримання вимог безпеки, передбачених правилами, або здійснення в ході виробничої діяльності дій, прямо заборонених правилами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок