Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Велике значення екологічної безпеки у вирішенні екологічних проблем

Велике значення екологічної безпеки у вирішенні екологічних проблем

Назва:
Велике значення екологічної безпеки у вирішенні екологічних проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Враховуючи велике значення екологічної безпеки у вирішенні екологічних проблем в екологічному законодавстві України, виз-начені основні вимоги та напрями державної діяльності щодо за-безпечення екологічної безпеки, їх можна поділити на три вели-ких групи: запобіжні, поточні вимоги та заходи щодо ліквідації наслідків екологічного лиха, аварій та екологічних катастроф.
Запобіжні вимоги та заходи щодо забезпечення екологічної безпеки мають запобіжний характер. Вони передбачають прий-няття і виконання екологічних вимог при проектуванні, розмі-щенні, будівництві, реконструкції, введенні в дію та експлуатації підприємств, споруд та інших об'єктів, екологічно небезпечних для людини та оточуючого її середовища.
Такі екологічні вимоги насамперед передбачені законами Ук-раїни «Про екологічну експертизу», «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. 51) та іншими нормативно-правови-ми актами екологічного законодавства. Екологічні вимоги до розміщення, будівництва, реконструкції, введення в дію та експлуа-тації підприємств, споруд та об'єктів передбачені в ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Ним, зокрема, передбачено, що при проектуванні, розміщенні, будівництві, введенні в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, також у процесі експлуатації цих об'єктів забезпечується екологічна безпека людей, раціональне використання природних ресурсів додержання нормативів шкідливих впливів на навколишнє природне середовище. При цьому мають передбачатися вловлювання, утилізація, знешкодження шкідливих речовим і відходів або повна їх ліквідація, виконання інших вимог щодо охорони навко-лишнього природного середовища і здоров'я людей.
Підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'я-зана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію повинні бути обладнані спо-рудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих фак-торів, а також приладами контролю за кількістю і складом заб-руднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів. Проекти господарської та іншої діяльності повинні містити матеріали оцінки її впливу на навколишнє природне середовище і здоров'я людей. Така оцінка здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середо-вища, екологічної ємкості даної території, стану довкілля в місці, де планується розміщення об'єктів, екологічних прогнозів, перс-пектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу шкідливих факторів та об'єктів на навко-лишнє природне середовище.
Підприємства, установи та організації, які розміщують, про-ектують, будують, реконструюють, технічно переозброюють, вво-дять у дію підприємства, споруди та інші об'єкти, а також прово-дять дослідну діяльність, що за їх оцінкою може негативно вплинути на стан навколишнього природного середовища, подають Міністер-ству екології та природних ресурсів України та його органам на місцях спеціальну заяву про це.
Забороняється введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, на яких не забезпечено в повному обсязі додержання всіх екологічних вимог і виконання заходів, передбачених у проектах на будівництво та реконструкцію (розширення та технічне пере-оснащення).
Охорона довкілля при застосуванні засобів захисту рослин, мінеральних добрив, нафти і нафтопродуктів, токсичних хімічних речовин та інших препаратів передбачена в ст. 52 закону про охо-рону навколишнього природного середовища.
Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані: додержувати правил транспортування, зберігання і застосування засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних доб-рив, нафти і нафтопродуктів, токсичних хімічних речовин та інших препаратів, з тим щоб не допустити забруднення ними або їх скла-довими навколишнього природного середовища і продуктів хар-чування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Велике значення екологічної безпеки у вирішенні екологічних проблем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок