Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Гарантії конституційних прав в зарубіжних країнах

Гарантії конституційних прав в зарубіжних країнах

Назва:
Гарантії конституційних прав в зарубіжних країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Гарантії конституційних прав в зарубіжних країнах
Гарантії конституційних прав громадян залежать від рівня демократії, розвитку економіки, правової культури суспільства, від ступеня незалежності судової влади, від відповідності встановлених законом обмежень і інших чинників. Ці гарантії прийнято підрозділяти на економічні, політичні і юридичні. Першим надається особливе значення в країнах тоталітарного соціалізму. Як економічні гарантії конституції звичайно називають соціалістичну систему господарства, ліквідацію безробіття, безкоштовне надання в «розпорядження трудящих» суспільних будівель для проведення зборів і т.і. Політичні гарантії в марксистській доктрині зв'язуються з характером державної влади: справжньою гарантією вважається приналежність державної влади трудящим, робочим, селянам, трудовій інтелігенції. Найзагальнішою юридичною гарантією признається режим «соціалістичної законності».
У країнах ринкової економіки (зокрема соціально орієнтованої), хоча в них є детальне законодавство про медичну допомогу, муніципальне будівництво житла, освіту і т.і., економічним і політичним гарантіям в конституційному праві надається мало уваги, акцент робиться на юридичних гарантіях, що детально розробляються. У доктрині основною соціально-економічною гарантією прав громадян вважається володіння власністю, що дає можливість людині незалежно здійснювати свої права, свободу вибору занять; існування соціальної держави; переважання в населенні країни «середнього класу» і його вирішальний вплив в суспільстві. Політичні гарантії прав зв'язуються з різними формами здійснення влади народу, особливо з вільними і регулярними виборами, проведенням референдумів, розділенням властей, багатопартійністю, свободою опозиції, з участю громадян в управлінні. Найважливішою юридичною гарантією є існування правової держави. У новітніх конституціях мовиться про основні засоби юридичного захисту прав. Розрізняються самозахист (звернення до суду і безпосередні дії, наприклад необхідна оборона), захист держави і міжнародний захист. Серед них вже названі мною форми судової діяльності, роль президента як гаранта цих прав, діяльність омбудсмана (уповноваженого з прав людини) і ін.
Конституції і закони передбачають різні способи здійснення основних прав: явочний порядок, заявительний порядок, дозвільний порядок, реєстраційний порядок, режим судових санкцій.
При явочному порядку для здійснення передбачених конституцією прав не потрібно ніяких додаткових звернень до органів держави, можна безпосередньо проводити збори в закритому приміщенні або публікувати статтю з критикою діяльності уряду. Реєстрація у деяких випадках при здійсненні явочного порядку використовування конституційних прав носить, по суті, технічний характер.
Заявительний порядок припускає завчасну, в передбачений законом термін, інформацію державних органів, а іноді підприємств, організацій, власників (наприклад, при страйку) про намір здійснити те або інше конституційне право. Недотримання цієї умови робить визнання даної акції незаконною зі всіма витікаючими звідси наслідками: поліція має право заборонити збори на відкритому повітрі, якщо наперед не було зроблено певної заявки; суд може оштрафувати профспілку, якщо працедавець не попереджений наперед про підготовлюваний страйк. Для деяких конституційних прав встановлений дозвільний порядок. Вони можуть здійснюватися тільки після отримання дозволу від відповідних органів держави або місцевого самоврядування. Подібні приклади вже наводилися у зв'язку з правом на вуличні демонстрації.
Реєстраційний порядок припускає, що здійснення конституційного права можливе тільки після реєстрації, видачі ліцензії (наприклад, свобода підприємницької діяльності).
Режим судових санкцій застосовується при явочному порядку. Своїм конституційним правом можна скористатися вільно, але при зловживанні ним, при порушенні закону наступає судова відповідальність.
Іноді зустрічаються і комбіновані форми здійснення конституційних прав, наприклад явочно-реєстраційний порядок при створенні політичних партій у ряді країн, що розвиваються (Туніс і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гарантії конституційних прав в зарубіжних країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок