Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок вирішення питань, пов'язаних з виконанням вироку.

Порядок вирішення питань, пов'язаних з виконанням вироку.

Назва:
Порядок вирішення питань, пов'язаних з виконанням вироку.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Порядок вирішення питань, пов'яза-них з виконанням вироку.

 


Стаття 411 КПК. “Порядок вирішення питань, пов'яза-них з виконанням вироку”.
Питання, пов'язані з виконанням вироку, вирішуються судом у судовому засіданні з участю прокурора.
В судове засідання, як правило, викликається засудже-ний, а за його клопотанням і захисник. Якщо питання стосується виконання вироку в частині цивільного позову, викликається також при необхідності цивільний позивач і цивільний відповідач. Неявка цих осіб не зупиняє роз-гляду справи.
При вирішенні судом питання про звільнення від відбуття покарання в зв'язку з хворобою обов'язкова при-сутність представника лікарської комісії, що дала висно-вок про стан здоров'я засудженого.
Розгляд справи починається доповіддю судді, після чого заслуховуються пояснення осіб, що з'явились в судо-ве засідання, і думка прокурора. Потім суддя виходить до нарадчої кімнати для винесення постанови.
* * *
Усі питання, що виникають у стадії виконання вироку, роз-глядаються:
а) судами, які постановили вирок (ст. 404 КПК);
б) судами за місцем відбування покарання (статті 407,4081 КПК);
в) судами за місцем проживання засуджених (статті 4081, 4082, 414, 414' КПК);
г) судами за місцем виконання вироку (ст. 410 КПК);
ґ) судом, у проваджені якого знаходиться справа (ст. 4101 КПК);
д) судами за місцем знаходження виправно-трудової колонії або спеціального медичного закладу (ст. 4111 КПК).
Приводом для розгляду питань, які виникають у стадії вико-нання вироку, є:
1) заява засудженого, його захисника чи законного представ-ника;
2) відповідний висновок медичної комісії;
3) подання адміністрації, до компетенції якої входить вико-нання вироку, погоджене із спостережною комісією у справах неповнолітніх при органах місцевого самоврядування;
4) клопотання громадської організації або трудового колек-тиву за місцем роботи або проживання засудженого, якого взя-ли на поруки, або особи, яка відбула покарання;
5) розсуд суду, що виніс вирок.
Питання, зв'язані з виконанням вироку, вирішуються в судовому засіданні суддею одноособово, за винятком випадків, передбачених ст.413 КПК (вирішення питань, зв'язаних з визна-ченням порядку застосування покарання за наявності декількох вироків, коли хоча б один із вироків постановлений місцевим судом у колегіальному складі або апеляційним судом).
Питання, зв'язані з виконанням вироку, розглядаються за участю прокурора. Неявка прокурора в судове засідання при розгляді питань, зазначених у ст.4111, 414, 4141 КПК, не пере-шкоджає розгляду справи.
Оскільки ж засуджений навіть після набрання вироком законної сили не втрачає права на захист своїх інтересів, він за рішенням суду може брати участь у розгляді цих матеріалів як сам, так і з сво-їм захисником.
Про день розгляду справи суд повинен повідомити пред-ставника органу, за поданням якого розглядається справа, а також представника спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх, якщо подання внесене разом з ними.
У судове засідання, як правило, викликається засудже-ний, а за його клопотанням — і захисник. Питання про участь засудженого в засіданні суду вирішується судом, що розглядає справу в стадії виконання вироку. Засудженому, який з'явився у судове засідання, у будь-якому випадку надається слово для дачі пояснення.
У судовому засіданні при розгляді питань, зв'язаних з ви-конанням вироку, засуджений користується процесуальними пра-вами, передбаченими ст.263 КПК
При необхідності в судове засідання викликається цивіль-ний позивач, цивільний відповідач, якщо питання стосується виконання вироку в частині цивільного позову.
Якщо вирішується питання про звільнення від відбування покарання в зв'язку з хворобою, у судовому засіданні обов'язкова присутність представника лікарської комісії, що дала висновок про стан здоров'я засудженого.
При розгляді питань про умовно-дострокове звільнення, про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням, про умовне звільнення з місць позбавлення волі, направлення осіб, засуджених до позбавлення волі з випробуванням, у місця позбавлення волі у разі їх ухилення від виконання вироку або самовільного виїзду за межі адміністративного району за місцем їх роботи викликається представник адміністрації виправно-тру-дової установи або органу виконання покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порядок вирішення питань, пов'язаних з виконанням вироку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок