Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістичні різновиди негативних обставин

Криміналістичні різновиди негативних обставин

Назва:
Криміналістичні різновиди негативних обставин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,08 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Криміналістичні різновиди негативних обставин


У теорії кримінально-процесуального права та в криміналістиці, як і в інших галузях науки, дослідження сукупності об’єктів завжди починається з їх класифікації.
Класифікація як один із методів пізнання сприяє встановленню властивостей окремих об’єктів та явищ, закономірностей їх розвитку й напрямів практичного використання.
Визначаючи процесуальну та криміналістичну специфіку негативних обставин, поряд з розкриттям їх поняття і походження важливе значення має побудова й аналіз їхньої класифікації.
Згідно з правилами логіки, для класифікації потрібно знайти суттєвий критерій (основу) поділу об’єктів на певні групи. Таким критерієм може бути кількісна або якісна ознака, загальна для об’єктів, що підлягають розподілу на класифікаційні види та групи. Необхідно водночас виділити із сукупності ознак об’єктів, що підлягають класифікації, саме таку, яка б мала видову відміну – кількісну або якісну. Ця ознака чи властивість повинна бути найсуттєвішою, забезпечувати стійкість класифікації в цілому і кожної її ланки в загальній сиситемі розподіленої множини об’єктів.
Процедура класифікації, як зазначає Р.С.Бєлкін, – це найперше інструмент виділення із сукупності матеріальних утворень, явищ і понять окремих, якісно визначених об’єктів. Далі – це засіб відокремлення від цих об’єктів деяких характеризуючих їх ознак або властивостей, або цілих сукупностей таких властивостей [1, с.52].
У філософії і різнопредметних галузях науки розрізняють предметну і логічну класифікацію. Т.Катарбінський пояснює, що проводити предметну класифікацію означає розсортувати або відокремити фізичні предмети однієї групи від предметів іншої групи; розкласти, наприклад, документи, які належать до різних справ, у різні ящики чи папки [2, с.639]. Логічна класифікація полягає у мисленій підготовці до такого розподілу – це уявний розподіл об’єктів на ряд видів або груп. Предметна класифікація пов’язана з логікою, оскільки вона можлива за умови, коли ланки різновидів групи мають матеріальну основу, якою є суттєві ознаки об’єктів, що підлягають класифікації. Отже, під класифікацією розуміють специфічний ряд поділу деякої множини об’єктів або явищ на класи, види або групи, коли кожен об’єкт за певними ознаками відносять до відповідної рубрики, яка може називатись “родом”, “класом”, “видом”, “розділом” і ін. [3, с.595].
За загальним правилом класифікація повинна відповідати таким вимогам: бути вичерпною і виключаючою. Вичерпність класифікації означає, що вона охоплює всі об’єкти даної сукупності. Здатність класифікації бути виключаючою полягає в тому, що кожен її об’єкт повинен входити лише в одну ланку класифікаційної системи, тобто відноситись до одного виду, підвиду або групи. Третьою вимогою щодо побудови класифікації є особлива ретельність щодо операцій поділу об’єктів, яка досягається дотриманням логічних правил, що стосується цієї операції [4, с.184].
У наукових дослідженнях і практичній діяльності нерідко поряд з класифікаційним методом застосовується відомий у логіці типологічний метод. Типологією називають групування об’єктів на основі їх подібності певному взірцевому предмету, який вважається типовим. Як типовий може бути використаний під час групування реально існуючий об’єкт або образ (ідеальний тип) [4, с.188]. Терміном “типологія” називається і результат такого групування, тобто прийнята в даній галузі знання чи практичної діяльності система розподілу об’єктів на однотипні групи. Наприклад, у дактилоскопії розрізняють дуговий, завитковий і петлевий типи будови папілярного узору на верхніх фалангах пальців рук. Згідно з таким типологічним розподілом кожен палець за будовою папілярного узору відповідно використовується в практиці розслідування злочинів під час виведення основної і додаткової дактилоскопічної формули за десятипальцевою системою реєстрації [5, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Криміналістичні різновиди негативних обставин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок