Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Страхування кредитів у спеціалізованих страхових організаціях

Страхування кредитів у спеціалізованих страхових організаціях

Назва:
Страхування кредитів у спеціалізованих страхових організаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Страхування кредитів у спеціалізованих страхових організаціях


План


1. Загальні передумови страхування фінансових ризиків
Будь-яка діяльність, пов'язана з підприємництвом, сполучена з фінансовими ризиками. Спектр усіх можливих ризиків, з якими може зштовхнутися керівник підприємства, настільки широкий, що прогнозувати всі непередбачені витрати фірми буває досить складно. Тому аналіз і виявлення потенційних ризиків, характерних для конкретного виду підприємницької діяльності, а також розробка системи управління цими ризиками є одним з необхідних і найважливіших кроків сучасного керівника компанії на шляху до успіху.
У якомусь ступені проблему управління фінансовими ризиками компанії керівник може вирішити самостійно, не прибігаючи до допомоги ззовні. Не будемо докладно зупинятися на описі цих способів управління фінансовими ризиками підприємства, а обмежимося лише перерахуванням основних методів. Наприклад, часто керівники створюють усередині компанії спеціальний відділ по управлінню ризиками. Багато директорів віддають перевагу іншому рішенню — створюють резервні фонди. Такий варіант був особливо популярний у керівників в радянські роки. Однак усе-таки більшість сучасних підприємців воліють йти іншим шляхом — перекладають цю «головну біль» на зовнішніх фахівців.
Причин цьому декілька. По-перше, так дешевше. По-друге — надійніше. Адже зовнішні фахівці оцінять не тільки ступінь ризику, але і розрахують варіанти по захисту підприємства. Один з головних елементів боротьби з ризиком, що не припиняється в діловому світі, — страхування. В усьому світі фахівці постійно розробляють і удосконалюють системи страхового захисту бізнесу.
Перше, з чим зіштовхується керівник підприємства в процесі управління діяльністю своєї фірми — визначення тих ризиків, що мають потребу в страховому захисті. Як правило, найбільш розповсюджені види страхування в середовищі бізнесу — страхування майна фірми, страхування відповідальності керівників і співробітників, страхування співробітників компанії від нещасливого випадку на виробництві (плюс, як правило, медичні поліси, пропоновані як бонус до заробітної плати) і різноманітне страхування кредитних ризиків. Але якщо майнове страхування чи страхування відповідальності — добре відомі на ринку продукти, досить популярні серед керівників вітчизняних компаній, те діючі в даний час в Україні схеми кредитного страхування поки лише віддалено нагадують існуючі на Заході аналоги.
2. Страхування кредитів
Проте, страхування кредитів — так називаний захист від неплатежу позичальника — на сьогоднішній момент вважається, мабуть, одним з найбільш розповсюджених на розвитих страхових ринках видом страхування фінансових ризиків. Можна затверджувати, що страхування кредитів є важливим важелем, спрямованим на зменшення чи усунення кредитного ризику, зв'язаного з наданням розстрочки покупцю компанією-продавцем.
Як правило, страхування кредитів — це договір страхування, що гарантує повернення грошей кредитору у випадку некредитоздатності дебітора. Звичайно кредитне страхування визначається як засіб, спрямований на зменшення чи усунення кредитного ризику компанії, що надає кредит. Іншими словами, цей вид страхування здатний захистити фірму-кредитора від усіх ризиків, сполучених з неплатоспроможністю її боржника чи у випадку несплати боргу позичальником по яких-небудь інших причинах. Таким чином, кредитне страхування грає винятково важливу роль у фінансовому управлінні підприємством, захищаючи фінансові інтереси продавця чи кредитора. Тим більше, що саме поняття кредиту несе в собі набагато більш широкий зміст, чим просте надання коштів на поворотній основі. Цей термін містить у собі також усі можливі ризики, зв'язані з неплатоспроможністю кожної зі сторін угоди після її здійснення. У першу чергу це стосується надання розстрочок чи відстрочок платежу по угодах, що стосується купівлі-продажу товарів чи послуг.
Як показує практика, чим більш розвинутий ринок, тим більше розвите на ньому кредитне страхування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Страхування кредитів у спеціалізованих страхових організаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок