Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Витрати на проведення судової експертизи у кримінальній справі – судові витрати

Витрати на проведення судової експертизи у кримінальній справі – судові витрати

Назва:
Витрати на проведення судової експертизи у кримінальній справі – судові витрати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Витрати на проведення судової експертизи у кримінальній справі – судові витрати


Постійний дефіцит бюджетних коштів, який останнім часом щораз гостріше відчувається в усіх державних установах, змушує їхніх керівників виявляти неабиякі бізнесові здібності для його подолання і забезпечення нормального функціонування своїх підлеглих. Проблема ця не обминула державних установ судової експертизи, які також змушені вишукувати кошти з метою забезпечення хоча б мінімально необхідних умов для роботи.
Одним із аспектів цієї проблеми є питання відшкодування витрат на проведення судової експертизи у кримінальних справах. Зауважимо, що розслідування майже кожної другої кримінальної справи не обходиться без проведення щодо неї судової експертизи. Усе це потребує чималих коштів, якими поки що держава не володіє. На сьогодні експертні установи фактично кинуто напризволяще: вони переведені на самофінансування, а для "виживання" їм дозволено надавати платні послуги. Зокрема, відповідно до п. Переліку державних платних послуг, які надаються науково-дослідними інститутами судових експертиз Міністерства юстиції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1999 р. №1432, до цих послуг входить проведення судових експертиз, а саме: криміналістичних, біологічних, автотехнічних, економічних, бухгалтерських, товарознавчих, будівельно-технічних, гірничо-технічних та інших у кримінальних, цивільних, арбітражних та адміністративних справах [1, с. ]. Органи розслідування – МВС, прокуратура, які є головними замовниками експертиз у кримінальних справах, також не одержують від держави коштів на оплату експертиз.
З метою рятування ситуації, оскільки експертизи ці проводяться у зв’язку із провадженням у кримінальній справі, відповідно до ст. КПК України, витрати на їх проведення відносять до судових і стягують із засуджених. Отож на перший погляд видається, що стягнуті із засуджених кошти певною мірою знімають проблему фінансування експертних установ.
Проте усе не так просто. Справді, сьогодні склалася така ситуація, коли усі установи, які займаються судово-експертною діяльністю, за проведені експертизи у кримінальних справах надсилають органу, який веде справу, рахунок з визначенням вартості судової експертизи. Кошти ці, за рішенням суду, стягуються із засуджених (у справі яких була проведена відповідна експертиза) як судові витрати.
А чи усі оці кошти є судовими витратами?
За своєю природою вони належать до судових витрат, оскільки виникають унаслідок провадження у кримінальній справі. Однак аналіз теорії кримінального процесу та чинного законодавства породжує певні суперечливі думки з цього приводу. Зокрема, чимало науковців зазначають, що витрати на оплату праці експертів (за проведену експертизу) будуть віднесені до судових витрат, якщо проведення експертизи не входило в коло їхніх службових обов’язків [2, с. ; , с. ]. Відповідно до п. ст. Закону "Про судову експертизу", судовий експерт має право на винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням [4, с. ].
Що ж розуміти під експертизою, яка виконувалася не в порядку службового завдання? Якогось роз’яснення у законодавстві чи судовій практиці з цього питання немає. Серед науковців В.Т. Томін і В.А. Дунін зазначають, що експертам винагорода виплачується лише у тих випадках, коли експертне дослідження проводять спеціалісти, що не працюють в експертній установі, а залучені до неї безпосередньо постановою органу попереднього розслідування, прокурора, судді чи ухвалою суду [3, с. ]. Відтак виникає ще одне запитання: які є експертні установи?
Щоб відповісти на це запитання, необхідно ще раз звернутися до Закону "Про судову експертизу", зокрема до ст. . Зі змісту цієї статті випливає, що судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи та відомчі служби. До них належать: 1) науково-дослідні та інші установи судових експертиз Міністерства юстиції України і Міністерства охорони здоров’я України; 2) експертні служби Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони та Служби безпеки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Витрати на проведення судової експертизи у кримінальній справі – судові витрати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок