Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єктивні ознаки самовільного залишення військової частини або місця служби

Об’єктивні ознаки самовільного залишення військової частини або місця служби

Назва:
Об’єктивні ознаки самовільного залишення військової частини або місця служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,22 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Об’єктивні ознаки самовільного залишення військової частини або місця служби


В теорії кримінального права панує точка зору, що об’єкт злочину – це суспільні відносини, на котрі посягає злочин, заподіюючи їм шкоду. Однак, не усі суспільні відносини можуть бути об’єктом злочину, а лише ті з них, охорона яких закріплена в кримінальному законі [1, с. ; 2, с. ; 3, с. ; 4, с. ]. З цього слідує принцип кримінального права, передбачений в ч. ст. та ч. ст. Кримінального кодексу України [5] і, відповідно до якого, відповідальність особи наступає за вчинення суспільно небезпечного діяння, що закріплене в законі в якості злочину (nullum crimen sine lege). Тому не лише безпосереднім, але й спеціальним (родовим) та загальним об’єктом усіх злочинів є не вся сукупність суспільних відносин, а лише найбільш вагомі з них, що охороняються кримінальним законом [6, с. , 7, с. ].
Останнім часом з’явилась теорія, що об’єкт злочину – це окремі особи чи певна група осіб, проти яких вчиняється злочин та матеріальні і нематеріальні цінності, котрим, внаслідок злочинного впливу, заподіюється або виникає загроза заподіяння шкоди [8, с. ]. Дана позиція змішує поняття об’єкту, предмету злочину та потерпілого. Крім того, таке визначення не дає відповіді на основне запитання: чому саме заподіюється чи може бути заподіяна шкода внаслідок злочинного посягання та, відповідно, неможливо розмежувати окремі види злочинів між собою за об’єктом.
Крім того, існує позиція, що об’єкт злочину – це охоронювані законом соціально-значимі цінності, інтереси, блага, на які посягає особа котра вчиняє злочин, і яким в результаті її дій заподіюється чи може бути заподіяна шкода. Предмет злочину – це матеріальний елемент, впливаючи на який винний здійснює посягання на об’єкт [9, с. ,210]. Об’єктом злочину прихильники цієї точки зору вважають, зокрема, суб’єктивне право, наприклад право власності, а предметом – певні матеріальні цінності.
Однак, під час вчинення злочину, наприклад крадіжки, розриваються суспільні відносини, в даному випадку відносини власності. Річ незаконно вилучається у власника, який більше не може нею користуватися, володіти, розпоряджатися. Фактичним володільцем є особа, що вчинила крадіжку. Юридичне, суб’єктивне право власності залишається у особи, якій ця річ належала на законних підставах до вчинення злочину. Воно не змінилося. Шкода заподіяна лише суспільним відносинам власності, а саме порушений соціальний зв’язок між суб’єктами відношення з приводу володіння, користування та розпорядження вказаною річчю.
В теорії кримінального права об’єкти злочину класифікують по "вертикалі" на загальний, спеціальний (родовий) та безпосередній. Загальний об’єкт – це вся сукупність охоронюваних кримінальним законом суспільних відносин. Спеціальний (родовий) – це окремі, однорідні за своїми властивостями групи суспільних відносин, а безпосередній – це конкретні суспільні відносини, що охороняються певною, визначеною кримінально-правовою нормою [6, с. ; 1, с. ; 4, с. ; 2, с. ].
В літературі зустрічаються погляди щодо двохступеневої класифікації об’єкту злочину на загальний та спеціальний або безпосередній [10]. Деякі вчені вважають, що певні злочини можуть мати декілька родових об’єктів, причому їх кількість коливається від двох до десяти [11, с. ].
Однак, трьохступенева класифікація відповідає вимогам практики та логіки і побудована співвідношенні філософських категорій загального, особливого та окремого. Загальне – це сукупність охоронюваних кримінальним законом усіх суспільних відносин, особливе – це окремі, однорідні за своїми ознаками групи суспільних відносин, а окреме – це конкретні суспільні відносини, що охоронюються визначеною нормою кримінального закону.
Більшість науковців родовим об’єктом військових злочинів вважають встановлений порядок несення військової служби25, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Об’єктивні ознаки самовільного залишення військової частини або місця служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок