Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове забезпечення грошової реформи 

Правове забезпечення грошової реформи 

Назва:
Правове забезпечення грошової реформи 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Правове забезпечення грошової реформи 


Ринкові перетворення обумовили появу в нашій економіці державного, приватного та змішаного секторів з системами розрахунків та грошового обігу, які їм відповідають, (в державному секторі - переважно безготівково та через бартерний обмін; в приватному - перш за все вільно-конвертованою валютою та купоно-карбованцями; в змішаному секторі, поряд з безготівковими, поширення набувають розрахунки готівкою та іноземною валютою).
За оцінками фахівців, у даний час до 50% готівки, що видається банками, до легального обігу не повертається близько 40% розрахунків відбувається готівкою та іноземною валютою. Надзвичайно ускладнений контроль за діяльністю підприємницьких структур дозволяє останнім масово ухилятися від сплати податків. На 1 липня 1995 р. кожне третє приватне підприємство не займалось підприємницькою діяльністю і платежі до бюджету не сплачувало. Не надходили податки і від 32% колективних підприємств, 30% товариств та підприємств з іноземними інвестиціями, 20% страхових організацій, 50% інших видів підприємницьких структур. У І994-І995 pp. цю "стратегію" наслідувало до 37% підприємців-громадян.
На думку спеціалістів, Національний банк України може супроводжувати лише до 40% готівкового купонного обігу. В той же час близько 80% обігу іноземної валюти в Україні знаходиться поза його контролем. Не забезпечується постійний контроль і за діяльністю різно-манітних комерційних структур, зокрема з обміну валюти. Ця ді-лянка не відстежується належним чином і правоохоронними органами, Державною податковою інспекцією. В результаті від комерційних пунктів обміну валюти прибутки є вкрай мізерними, а значна частина коштів знаходиться у незаконному обігу.
При підготовці до грошової реформи, як відомо, обов'язково визначається кількість грошей, необхідних для обігу, а це залежить від ряду факторів, зокрема від знання маси товарів в обороті й рівня цін на них, швидкості оберту коштів та ін. Об'єктивно визнаєть-ся, що при започаткуванні ринкових перетворень в Україні регулювання зазначеними факторами значною мірою було втрачено, іноді без достатнього економічного обгрунтування приймались рішення про емісію та випуск в обіг додаткової кількості готівки, що значно пов'язано із зростанням інфляції та стрімким обезціненням карбованця.
При введенні гривні не виключається загроза повторення допу-щених в минулому помилок. Тому виникає завдання точно підрахувати масу товарів, що зараз знаходяться в обігу, та їх вартість. Зро-бити це об'єктивно вкрай важко, адже в Україні понад 100 тис. суб'єктів підприємницької діяльності та більше 200 тис. громадян-підприємців, які у звітах не відображають зовсім або перекру-чують показники підприємницької діяльності. Ускладнені й підрахун-ки швидкості оберту грошей, оскільки їх до 45-50% обертається в тіньовій економіці. До речі, в Україні ще нема науко-во обгрунтованих відомостей стосовно масштабів тіньової економіки та процесів, що відбуваються в ній.
Підвищеної уваги потребують і проблеми платоспроможності грив-ні як національної валюти. Сподівання на стабілізаційний вплив в цьому іноземної допомоги у вигляді кредитів Міжнародного валютного фонду (приблизно 1,5 млрд дол.), інших світових кредитних установ досить сумнівні (колишня Німецька Демократична Республі-ка протягом кількох років отримує фінансову допомогу в розмірі близько 100 млрд дол., проте економічної стабільності не досяг-ла). Важко вирішуються й питання повернення значних коштів, здо-бутих злочинним шляхом, що знаходяться в іноземних банках. Поз-начається відсутність механізму взаємодії в цьому з відповідними компетентними органами іноземних держав, з багатьма країнами не підписані необхідні міждержавні угоди, недостатньо ефективна й зовнішньоекономічна діяльність, в результаті валютні надходження від експорту не покривають імпорт, від'ємне сальдо продовжує залишатися значним.
В Україні під виглядом приватизації широкого розповсюдження набуло розкрадання основних виробничих фондів, йде перерозподіл коштів з матеріального виробництва в нематеріальну сферу, переважно в торгівлю та банки, і через незаконну конвертацію гроші вивозяться (переказуються) за кордон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правове забезпечення грошової реформи 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок