Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Предмет і методи дослідження історії правових і політичних учень

Предмет і методи дослідження історії правових і політичних учень

Назва:
Предмет і методи дослідження історії правових і політичних учень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,01 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Предмет і методи дослідження історії правових і політичних учень


Історія правових і політичних учень – історико-теоретична дисципліна, зміст якої складають вчення про право та державу, найефективніші форми організації і управління суспільством (або вчення про право та державу і явища, з ними пов’язані).
Історія правових і політичних учень є науковою і навчальною дисципліною одночасно теоретичного та історичного профілю, бо, вивчаючи погляди мислителя, обов’язковим є зважати на історичні обставини, за яких з’явилося чи дістало розвиток певне вчення, на умови, у яких творив вчений, на саму особу мислителя та його місце в суспільстві. Це дає змогу зрозуміти причини появи вчення, його тлумачення з позицій мислителя, взаємозв’язок між новим вченням і попередніми. Разом з тим дана дисципліна вивчає теоретичний аспект тих знань, які історично виникають і розвиваються; теоретичні концепції, ідеї, положення і конструкції, у яких знаходить своє концентроване логічно-понятійне втілення історичний процес поглиблення пізнання правових і політичних явищ.
Політика, влада, право, держава або право, держава та явища, з ними пов’язані, виступають об’єктами вивчення багатьох наукових дисциплін: історії, філософії, етики, економіки, політології, юриспруденції і в тому числі Історії правових і політичних учень. Кожна із цих дисциплін виділяє свій аспект в аналізі цих явищ. До того ж кожна дисципліна має власний предмет і методи пізнання їх.
Часто вважають, що об’єкт і предмет пізнання співпадають. Це пов’язано із буквальним перекладом терміну "об’єкт" (лат. objectum – предмет). Однак, це різні поняття. Так, об’єкт пізнання існує незалежно від людини. Об’єкт не є тотожний з об’єктивним світом. Об’єктивний світ виступає об’єктом лише у зв’язку з тою роллю, яку він починає відігравати у житті суспільства. Інакше кажучи, об’єктом пізнання стають лише ті, існуючі незалежно від людини речі, які включаються у людську діяльність, починають освоюватися суб’єктом предметно-практично і пізнавально.
Об’єктивний світ виступає як об’єкт для особи, яка пізнає у формах діяльності, мови, знань (понять, логічних категорій).
Об’єктом історико-правового пізнання є право і держава на різних етапах розвитку людського суспільства.
Предмет дослідження – зафіксовані у досвіді і включені у процес теоретичної діяльності дослідника сторони, властивості і відносини об’єктів, які досліджуються у певних умовах, за певних обставин. [закономірності і особливості].
Відмінність між об’єктом і предметом історико-правового дослідження полягає у тому, що об’єкт є один для всіх історико-правових наук – держава, право, пов’язані з ними явища, в т.ч. політичні погляди, політико-правові вчення (доктрини), а предмет – інший для кожної із історико-правових наук. Так, для Історії держави і права зарубіжних країн предметом виступають закономірності виникнення і розвитку права і держави у різних народів, особливості їх прояву у різних суспільно-економічних формаціях.
Історії держави і права України – особливості виникнення і розвитку права і держави українського народу.
Історія правових і політичних учень – закономірності виникнення і розвитку вчень, поглядів і уявлень про існуючі і бажані право та державу.
Тобто, в кожному випадку йде мова про різні ракурси одного і того ж об’єкта – держави і права, явищ суспільного життя, які з ними пов’язані.
Історія правових і політичних учень як самостійна наукова дисципліна почала складатися в епоху Просвітництва (XVIII ст.) як спроба пояснити закономірності походження, природу і соціальне призначення права і держави, знайти оптимальну модель їх устрою.
Предметом Історії правових і політичних учень є сукупність ідей, доктрин, теорій (які дають цілісне уявлення про суть і форми влади, політики, права, держави), закономірності їх виникнення, розвитку та функціонування, їх місце і роль у житті суспільства та людини (на різних етапах історичної еволюції і в конкретних країнах).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Предмет і методи дослідження історії правових і політичних учень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок