Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

Назва:
СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 347.961
І.А. ГАМАЛЬ
СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ
Проаналізовано сучасний стан розвитку нотаріату в Україні, розглянуто досвід іноземних держав та норми законодавства.
In the article the analysis of modern development of notaries status is conducted in Ukraine, experience of the foreign states is examined, the norms of legislation are analysed.
Відповідно до Конституції України, людина, її права і свободи є вищою цінністю. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини і громадянина - обов'язок держави. Правозастосовча діяльність органів цивільної юрисдикції направлена на захист і охорону прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, потребує постійного вдосконалення. Нотаріус є природним захисником прав людини і особи, оскільки надає незалежну і неупереджену юридичну допомогу на основі рівності, законності і справедливості, попереджаючи виникнення правових конфліктів сфері цивільного обороту. Відповідно до ст. 1 Закону Україні "Про нотаріат" нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності [1].
Питання про місце нотаріату в правовій системі завжди було значущим і актуальним. Останніми роками система нотаріату в Україні набуває нового якісного значення. У своїй щоденній практиці нотаріат забезпечує реалізацію багатьох прав і свобод, гарантованих чисельними національними і міжнародно-правовими актами. Актуальність даної проблеми пояснюється також тим, що в межах економічних перетворень на законодавчому рівні був започаткований приватний нотаріат. Ця обставина поставила перед вітчизняною правовою наукою низку конкретних завдань, зокрема виявлення проблем, пов'язаних із реалізацією нових законодавчих актів про нотаріат, визначення балансу інтересів держави і осіб, які займаються нотаріальною практикою, приведення законодавства в цій частині у відповідність до Конституції України і Цивільного кодексу. Тому в даний час в Україні нотаріат є структурою, що формується, знаходиться у стадії реформування, з масою недоліків: достатньо великими прогалинами та суперечностями в законодавстві, нерозумінням суті нотаріату і особливостей його діяльності, спірними питаннями в галузі професійної компетенції та статусу нотаріусу. Для того щоб вирішити ці нагальні питання, необхідно перш за все проаналізувати та визначитися, яким шляхом та в якому напрямку йде розвиток сучасного нотаріату, яке місце займає нотаріус у цих процесах та в чому особливість його індивідуального правового статусу.
У світовій науці виділяють три моделі нотаріату сучасного типу. Нотаріат латинського (вільного) типу функціонує у Франції, Німеччині, Іспанії і у низці інших країн. У цій системі нотаріус є посадовою особою; особою вільної юридичної професії, тобто самостійно організовує свою роботу. Нотаріуси об'єднуються в колективні органи, наприклад, нотаріальні палати. Попри загальні риси національних нотаріальних систем латинського типу, положення нотаріуса в конкретних державах може відрізнятися. Наприклад, в Європі існує три основні моделі латинського нотаріату: німецька, французька і змішана. Для німецької моделі характерна незначна активність нотаріуса в реалізації інтересів осіб, які до нього звернулися: проведення консультацій, участь у переговорах, збір необхідних документів, роль нотаріуса зводиться до розробки відповідного акта і його подальшого посвідчення. Здійснення нотаріальних функцій має деколи надмірно формалізований, нетворчий характер. У той же час, цей формалізм дозволяє додержуватися більшої одноманітності відносно використовуваних процедур і змісту отримуваних документів, виключає можливість конкуренції між нотаріусами. Український нотаріат ближче саме до німецької моделі. У рамках французької моделі нотаріуси достатньо ініціативні: повністю беруть на себе всі турботи осіб, що звернулися, починаючи від збирання необхідних документів, проведення переговорів, складання і посвідчення документів, закінчуючи реєстрацією нотаріально засвідченого документа в компетентних державних і/або муніципальних органах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок