Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Еволюція розвитку руху захисту прав споживача

Еволюція розвитку руху захисту прав споживача

Назва:
Еволюція розвитку руху захисту прав споживача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Контрольна робота
на тему:
„Еволюція розвитку руху захисту прав споживача
у світі та в Україні”


План.
Вступ.
Основні права споживачів.
Закон про захист прав споживачів.
Законодавчі акти та окремі їх норми.
Правові гарантії забезпечення належної якості товарів.
Стандарти.
Цивільно-правова відповідальність.
Ознаки відповідальності.
Висновок.
Література.
Вступ.
В умовах посилення монополізації економіки стало очевидним, що споживач є незахищеною стороною у взаємовідносинах з підприємцями. Ця проблема пов'язувалась також зі створенням мо-гутньої рекламної індустрії та розвитком засобів масової інформації, зростанням обсягів виробництва предметів довгострокового корис-тування, використанням хімічних продуктів, синтетичних та інших штучних матеріалів, розвитком інституту споживчого кредиту з ви-сокими ставками.
Споживачем визнається непрофесіонал, який придбає товари та послуги для задоволення особистих потреб. Таким чином, кри-терієм, який вирізняє споживача, є його непрофесіоналізм: він придбає товари і послуги з метою особистого користування, а не для подальшої переробки або продажу. Мова йде, перш за все, про фізичних осіб — споживачів товарів і послуг. Однак у Статуті захи-сту споживачів, затв. Європейською радою в 1973 р., до споживачів вперше були віднесені не тільки фізичні, але й юридичні особи, які придбають товари і послуги з метою особистого користування.
Таким чином, ані в законодавстві, ані на практиці не склалось єдиної інтерпретації поняття «споживач», що, безперечно, негатив-но відбивається на захисті інтересів споживачів, оскільки не завжди є можливість визначити, хто є «непрофесіоналом», а хто — особою, яка придбає товар для ведення підприємницької діяльності.
У розвинених країнах і країнах, що розвиваються, законодавст-во із захисту прав споживачів або повністю базується, або значною мірою враховує основний міжнародно-правовий документ у цій галузі — підготовлені економічною і соціальною радою ООН (ЕКО-СОС) Керівні принципи для захисту інтересів споживачів, які були схвалені Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією від 9 квітня 1985 р. № 39/248.
1. Основні права споживачів.
До основних прав споживачів Керівні принципи віднесли: право на безпеку товарів; право на інформацію; право на вибір товарів;
право на виявлення своїх думок;
право на задоволення основних потреб;
право на відшкодування шкоди;
право на освіту;
право на здорове навколишнє середовище.
Беручи до уваги інтереси і потреби споживачів у всіх країн особливо в країнах, що розвиваються, і враховуючи, що споживачі повинні мати право на доступ до безпечних товарів, а також важливість сприяння справедливому, рівноправному та стійкому економічному і соціальному розвитку, Керівні принципи своєю метою визнали:*
сприяння країнам у встановленні і подальшому забезпеченні належного захисту свого населення як споживачів;*
сприяння створенню структур виробництва і розподілу, здатних задовольнити потреби та запити споживачів;*
заохочення високого рівня етичних норм поведінки тих, хто пов'язаний із виробництвом та розподілом товарів і послуг для спо-живачів;*
сприяння країнам у боротьбі з діловою практикою всіх підприємств на національному і міжнародному рівнях, що негатив-но відбивається на споживачах;*
сприяння створенню незалежних груп споживачів;*
розширення міжнародного співробітництва в галузі захисту інтересів споживачів;*
заохочення створення ринкових умов, які надають спожива-чам більший вибір за нижчої ціни.
Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 р. заклала основоположні принципи побудови незалежної Ук-раїнської держави, її соціально-економічної та правової систем.
2. Закон про захист прав споживачів.
3 огляду на визнання Україною затверджених Генеральною Асамблеєю ООН принципів у травні 1991 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про захист прав споживачів». А в липні 1992 р. ,був створений Державний комітет у справах захисту прав споживачів, завданням якого були розробка і втілення в життя державної політики із захисту прав споживачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Еволюція розвитку руху захисту прав споживача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок