Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єктивна сторона злочину доведення до банкрутства за чинним кримінальним кодексом України

Об’єктивна сторона злочину доведення до банкрутства за чинним кримінальним кодексом України

Назва:
Об’єктивна сторона злочину доведення до банкрутства за чинним кримінальним кодексом України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Об’єктивна сторона злочину доведення до банкрутства за чинним кримінальним кодексом України


Одержання кредитів та надання послуг, укладення різноманітних угод є невід’ємною частиною господарської діяльності будь-якого суб’єкта господарювання. Поряд з тим під час укладання різноманітних угод суб’єкт господарювання повинен чітко усвідомлювати свою відповідальність за порушення інтересів держави, майнових інтересів партнерів та інших осіб.
Статтею чинного Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за доведення до банкрутства, тобто умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої зацікавленості або в інтересах третіх осіб учинення власником або службовою особою суб’єкта господарської діяльності дій, що призвели до стійкої фінансової неспроможності суб’єкта господарської діяльності, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору.
В об’єктивних ознаках цього злочину відображені як фактичні ознаки, так і соціальні властивості злочину, передусім його суспільна небезпека. До обов’язкових ознак об’єктивної сторони цього злочину належать дії, суспільно-небезпечні наслідки цих дій у вигляді настання стійкої фінансової неспроможності суб’єкта господарської діяльності та завдання великої матеріальної шкоди державі чи кредитору, а також причинний зв’язок між діями і суспільно небезпечними наслідками.
У літературі висловлюється думка, що умисні дії, які створюють або збільшують неплатоспроможність підприємства, – це фактично обман кредитора, за рахунок коштів якого відбувається ліквідація несумлінного підприємства – боржника. Отримання винною особою майнової вигоди в такому разі пов’язане з тим, що такі процедури банкрутства, як санація боржника та мирова угода, передбачають застосування за погодженням сторін відстрочення або розстрочення платежів, прощення кредиторами всіх боргів або їх частини, зобов’язання інвестора погасити борг чи його частину. Доведення до банкрутства, на думку О.О. Дудорова, – це й обман держави, яка не одержує належних сум податків та інших обов’язкових платежів [1, с. ].
На нашу думку, умисними діями, спрямованими на доведення до банкрутства суб’єкта господарської діяльності, передусім є укладання угод, які вже на початку розраховані на одержання доходу меншого, ніж витрати (реалізація продукції за заниженими цінами, придбання сировини за завищеними цінами; укладення угод з метою приховати іншу угоду (удавані угоди, ст. ЦК України); умисне збиткове використання одержаних кредитів; продаж акцій за ціною, нижчою за курсову; одержання різних послуг за ціною, вищою за ринкову; взяття на себе зобов’язань за угодами про переведення боргу, переуступки права вимоги, майнової поруки, які є недоцільні та не можуть бути виконані; ведення підприємством позастатутної діяльності і витрачання коштів на потреби, не пов’язані з його діяльністю, в тому числі розтрата та привласнення.
Виділити окреме діяння, направлене виключно на доведення до стійкої фінансової неспроможності суб’єкта господарської діяльності, інколи досить складно. Стійка фінансова неспроможність є звичайно результатом певної сукупності дій, які можуть бути "продовжені" у часі. Очевидно тому деякі юристи, аналізуючи об’єктивну сторону цього злочину, говорять не про конкретні дії, а про деяку "діяльність", та (або) про "ведення справ" результатом яких може стати стійка фінансова неспроможність [2, с. ].
Наприклад, Т.В. Пинкевич вважає, що під доведенням до банкрутства слід розуміти свідомо неспроможне (некомпетентне) ведення справ, у результаті якого створюється стійка фінансова неспроможність суб’єкта господарської діяльності [3, с. ]. На думку Г.П. Новоселова та Т.Ю. Погосяна, доведення до банкрутства полягає в свідомо "неспроможній підприємницькій діяльності", що призвела до стійкої фінансової неспроможності суб’єкта господарської діяльності [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Об’єктивна сторона злочину доведення до банкрутства за чинним кримінальним кодексом України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок