Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів)

Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів)

Назва:
Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів)


Місцеві податки і збори повинні втілювати в собі ту частину дохідної бази місцевих бюджетів, щодо якої центральні органи влади не мають жодних повноважень стосовно вилучення і навіть урахування в складі доходів при складанні проектів місцевих бюджетів. Ці кошти повною мірою повинні бути власністю місцевого самоврядування, на яке вони опираються при виконанні своїх завдань і функцій, с. ].
Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року „Про місцеві податки і збори” органам місцевого самоврядування надавалося право самостійно встановлювати і визначати порядок сплати місцевих податків і зборів, відповідно до переліку і в межах граничних ставок, а також запроваджувати пільгові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори чи звільняти від сплати певні категорії платників і надавати відстрочки в оплаті].
Під самоврядуванням розуміється відносно автономне функціонування певного колективу людей, що забезпечується самостійним прийняттям ним відповідних норм і рішень, які стосуються його діяльності, с. ].
У статті 140 Конституції України зазначено, що „місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України”, с. ].
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю скасовувати окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників і надавати відстрочки при сплаті місцевих податків і зборів. Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами народних депутатів, яким вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством, с. ].
Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні” визначає, що місцеве самоврядування – це „гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста, самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України”].
На нашу думку, позитивним прикладом щодо цього є державно-правовий експеримент з питань зміцнення та розвитку місцевого самоврядування, який проходив в Ірпінському регіоні Київської області. Ним передбачалося створення сучасної ефективної моделі місцевого самоврядування.
Згідно з цим Законом Ірпінській міській і перерахованим селищним радам надається право встановлювати відповідні місцеві податки і збори, кошти від яких зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.
Крім того, до міського і селищного бюджетів також зараховуються в повному обсязі податки на промисел, на доходи фізичних осіб тощо.
Ці положення закріплені в Законі України „Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в м. Ірпінь, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області” від 5 квітня 2001 року № III].
Як позитивний результат проведеного державно-правового експерименту, доходи від місцевих податків і зборів Ірпінського регіону складали: у 2000 році – 76,5 % планового показника, у 2001 році – 98,9 %, в 2002 році – 105,3 %1.
Місцеві податки і збори підлягають вдосконаленню за рахунок їх реформування.
До основних напрямів реформування необхідно віднести:
1. Розширення прав органів місцевого самоврядування у податковій сфері, які, зокрема, повинні отримати право впроваджувати на своїй території власні податки та збори, не передбачені державним законодавством про оподаткування на місцевому рівні за умови подання фінансово-економічного обґрунтування і проекту відповідного рішення на затвердження у вищий представницький орган, для того щоб уникнути податкового свавілля органів самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правова діяльність органів самоврядування при формуванні місцевих податків і зборів (обов’язкових платежів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок