Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Реформування системи органів виконавчої влади

Реформування системи органів виконавчої влади

Назва:
Реформування системи органів виконавчої влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Реформування системи органів виконавчої влади


Адміністративна реформа в Україні, концепція якої була затверджена указом Президента України 22 липня 1992 р. реалізується вже сьомий рік. Зокрема, у системі і структурі виконавчої влади і державної служби увагу у звернуто на правове на забезпечення реформи.
Відбулися певні перетворення системи державного управління, щоправда було використано далеко не всі можливості. Потрібно зазначити повільні темпи реформи, відсутність чіткого плану реалізації цієї ситеми не визначеність пріоритети впровадження [1].
Нові політичні умови, обрання нового Президента України, сформування нового уряду зумовили нові підходи до вдосконалення державного управління.
Програма діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”, затверджена Верховною Радою України, передбачає створення системи державного управління, яка б відповідала стандартам демократичної держави, потребам та запитам кожного громадянина.
Реорганізація почалася з Кабінету Міністрів України.
До його складу КМУ увійшли, починаючи від Прем’єр-Міністра всі нові члени. Більшість з них не працювали в сфері державного управління урядового масштабу.
В складі уряду 23 члени: Прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр-міністр, три віце-прем’єр-міністри і 18 міністрів. Кількість міністрів зменшилась на одного порівняно із минулим складом Кабінету Міністрів.
Уперше в Україні уряд очолює жінка. Також уперше міністром оборони України призначено цивільну особу.
Впроваджується функціональний принцип формування структури уряду та його апарату: урядові комітети з питань національної безпеки і оборони, оборонно-промислового комплексу; економічного розвитку; соціального та гуманітарного розвитку; з реформування паливно-енергетичного комплексу; з реформування аграрного сектору та питань екології, утворені в 2000 р. постановою Кабінету Міністрів України, передбачається перетворити в реальні робочі органи Кабінету міністрів України та інструмент координації діяльності і взаємодії центральних органів виконавчої влади, узгодження проектів рішень [2].
3 березня 2005 р. Кабінет Міністрів прийняв Постанову “Про функціональні повноваження Першого віце-прем’єр-міністра і віце-прем’єр-міністрів України” [3].
У Постанові визначені завдання Першого віце-прем’єр-міністра і віце-прем’єр-міністрів України, а також повноваження кожного з них. Встановлено, що у разі відсутності Прем’єр-міністра України його обов’язки виконує Перший віце-прем’єр-міністр, а у разі відсутності Першого віце-прем’єр-міністра України чи одного з віце-прем’єр-міністрів їх повноваження забезпечуються згідно з порядком, зазначеним у Постанові.
Значні зміни відбулися в апараті Кабінет Міністрів України. Його діяльність Кабінет Міністрів України забезпечується Секретаріатом кабінету міністрів на чолі з міністром кабінету міністрів. Завданням Секретаріату є організаційне, експертно-аналітичне, правове, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України. Секретаріат складається з департаментів, служб, постійного представника кабінету міністрів у Верховній Раді України, інших підрозділів.
Наприклад, юридичний департамент, який очолює директор департаменту, складається з Управління правового аналізу та експертизи на чолі з начальником. Управління поділяються на сектори на чолі завідувачами: сектор законодавства з соціальних та гуманітарних питань, сектор законодавства з питань екології та природних ресурсів; сектор кримінального та адміністративного законодавства; сектор моніторингу та аналізу справ щодо захисту інтересів юрисдикційних органів; сектор фінансового законодавства; сектор цивільного та господарського законодавства; сектор конституційного законодавства; сектор законодавства державного будівництва. Крім того, наявні: відділ обліку та систематизації законодавства і відділ редакційної роботи на чолі з завідуючими.
Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Реформування системи органів виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок