Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн (порівняльна характеристика)

Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн (порівняльна характеристика)

Назва:
Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн (порівняльна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн (порівняльна характеристика)


Інтеграція до Європи є головним напрямом розвитку та розбудови України як правової держави [1]. Безумовно, одним із перших кроків по даному шляху є адаптація законо-давства України до законодавства країн Європейського Союзу, включаючи адаптацію карного законодавства. Адже питання правового співробітництва в пріоритетах євро-пейських держав щодо попередження злочинів і карного правосуддя посідає одне із чіль-них місць. На даний час проводяться спроби систематизації європейського права, що стосується попередження злочинності та створення концепції „європейського карного права” [2]. При прийнятті нового Кримінального кодексу України переважна більшість науковців, законодавців і практиків вважали, що наше нове кримінальне законодавство повністю відповідає європейському досвіду, міжнародним нормам права [3]. Проте на сучасному етапі постає багато питань про відповідність стандартам і досвіду цивілізо-ваних демократичних країн.
Одним із актуальних питань є протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі (далі – КФС), занепокоєння щодо виникнення проблеми відмивання грошей та інших транснаціо-нальних злочинів у даній сфері. Інтеграція нашої держави у світовий економічний простір практично неможлива без створення ефективної національної системи протидії легалізації кримінальних доходів. Невідповідність національної законодавчої бази вимогам міжна-родного співтовариства вже призвела до включення України в списки країн, які належним чином не співпрацюють у сфері протидії вказаному виду злочинів [1]. Як показує досвід років незалежності, переважно фіскальна, в тому числі кримінально-правова політика, призвела до поглиблення кризових явищ у КФС, ще більше криміналізуючи її.
На сучасному етапі питання адаптації карного (кримінального) законодавства Украї-ни до законодавства європейських країн у сфері протидії злочинам у КФС на науковому рівні не висвітлювалися, хоча такі дослідження мають надзвичайну актуальність. У зв’яз-ку з цим у даній роботі проводиться порівняльний аналіз статей, якими передбачені зло-чини, вчинені проти КФС, карних кодексів деяких європейських країн (Польща, Німеч-чина, Австрія, Іспанія, Данія, Швейцарія) [4] з Кримінальним кодексом (далі – КК) України.
Відомо, що відповідальність за злочини в КФС закріплено кримінально-правовими нормами, розміщеними у розділі VII „Злочини у сфері господарської діяльності” КК України. Окремого виділення розділу злочинів проти КФС у Кодексі не передбачено. Для більш якісного проведення порівняльного аналізу такі злочини можна систематизу-вати за тотожністю відповідних ознак безпосередніх об’єктів:
1. Злочини, що посягають на встановлений порядок виготовлення й використання грошей, цінних паперів, знаків поштової оплати та інших паперів, що мають вартісний вираз: ст.ст. 199, 200, 215, 223, 224 КК України.
2. Злочини, що посягають на суспільні відносини у сфері валютного регулювання: ст. 208 КК України.
3. Злочини, що посягають на суспільні відносини забезпечення інтересів юридичних чи фізичних осіб і держави, пов’язаних із неплатоспроможністю: ст.ст. 218, 219, 220, 221 КК України.
4. Злочини, що посягають на суспільні відносини забезпечення законності фінансу-вання, кредитування, здійснення певних видів діяльності в КФС : ст. ст. 202, 205, 209, 209-1, 222 КК України.
Щодо першої групи злочинів, в усіх КК європейських країн закріплена відповідаль-ність за злочини, пов’язані з виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, ввезенням з метою збуту або збутом підроблених грошей, цінних паперів, інших платіжних засобів, які надають право на отримання грошових сум: ст.ст. 310, 311, 312 КК Польщі; 146–149, 152а, 266b КК Німеччини; 232–239 КК Австрії; 386, 389 КК Іспанії; 166, 168–170 КК Данії; 148, 240-245, 247, 328 КК Швейцарії. Підвищена увага кримінально-пра-во-вої політики держав свідчить про особливу актуальність протидії даному виду злочинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Протидія злочинам у кредитно-фінансовій системі за карними кодексами європейських країн (порівняльна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок