Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Успадкування за законом і заповітом

Успадкування за законом і заповітом

Назва:
Успадкування за законом і заповітом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
з предмету:
«Правознавство»
на тему:
«Успадкування за законом і заповітом.»Вступ.
Спадкове право – це частина цивільного права, що являє собою сукупні норми, які встановлюють порядок переходу прав і обов'язків померлої особи за правом спадкування.
Під спадщиною розуміють сукупність майнових прав і обов'язків спадкодавця. Крім об'єктів приватної власності, до яких належать, насамперед, квартири, будинки, гроші, цінні папери та інше рухоме і нерухоме майно, за правом спадкування переходять майнові права авторів, тобто право на винагороду за використання створеного ними твору, майнові права, пов'язані з винаходами, майнові права, що випливають з різноманітних договорів.
До спадщини включають і борги спадкодавця, проте спадкоємець, який прийняв спадщину, відповідає за ці борги лише в межах справжньої вартості спадкового майна, що перейшло до нього. Спадковим майном можуть бути також приватні підприємства, частки та вклади в майні господарських товариств.
1. Спадкове право за заповітом.
Спадкове право надає кожному громадянину можливість на випадок смерті розпоряджатися своїм майном. Таке роз-порядження називається заповітом. Заповідачем може бути дієздатна особа. Спадкоємцями за заповітом можуть бути будь-які особи, незалежно від того, чи є вони в переліку спад-коємців за законом, чи їх немає. Цими особами можуть бути не лише громадяни, а й юридичні особи, а також держава.
Заповідач може в будь-який час відмінити свій заповіт або заповісти своє майно іншій особі.
Заповіт повинен бути укладений у письмовій формі із за-значенням місця і часу його укладання, підписаний особис-то заповідачем і нотаріально посвідчений. Проте закон до-пускає можливість посвідчення заповіту крім нотаріальної контори й іншими органами і особами. Так, до нотаріально посвідчених заповітів прирівнюються заповіти громадян, що перебувають на лікуванні в лікарнях, проживають в будин-ках престарілих, перебувають під час плавання на морських суднах, заповіти військовослужбовців, заповіти громадян, які перебувають в експедиціях, заповіти осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, та ін. Ці заповіти посвідчують ви-значені цивільним законодавством посадові особи. Усуваються від спадщини особи, які:*
навмисно позбавили життя спадкодавця або зробили замах на його життя;*
батьки після дітей, відносно яких вони були позбавлені батьківських прав і не поновлені в цих правах на момент відкриття спадщини;*
батьки і повнолітні діти, що злісно ухилялися від вико-нання покладених на них в силу закону обов'язків щодо утри-мання спадкодавця, якщо ці обставини підтверджені в судо-вому порядку.
Є категорія осіб, які мають право на обов'язкову частку спадщини. Вони успадковують незалежно від змісту запові-ту не менше двох третин частки, яка належала б кожному з них при спадкоємстві за законом (обов'язкова частка).
До них належать неповнолітні або непрацездатні діти спад-кодавця (в тому числі усиновлені), а також непрацездатні дружина, батьки (усиновителі) й утриманці померлого.
Спадкодавцями можуть бути тільки фізичні особи (грома-дяни України, іноземці, особи без громадянства). Спадкоємці — це носії права спадкування. Ними можуть бути особи, живі на момент смерті спадкодавця, а також діти померлого, на-роджені після його смерті. Спадкоємцями можуть бути та-кож і юридичні особи (благодійні фонди, лікарняні установи, будинки інвалідів, музеї, бібліотеки, громадські організації, партії та ін.) і держава.
Якщо спадкоємців немає або жоден із спадкоємців не при-йняв спадщини, або всі спадкоємці позбавлені спадкодавцем спадщини, майно померлого за правом спадкоємства перехо-дить до держави.
2. Спадкове право за законом.
Спадкоємство за законом має місце в таких випадках:*
заповіту немає;*
заповіт визнано недійсним;*
спадкоємці, призначені в заповіті, відмовилися прийня-ти спадщину або померли до її прийняття.
Спадкоємці за законом поділяються на спадкоємців пер-шої та другої черги. До першої черги належать діти (в тому числі й усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) помер-лого, а також дитина померлого, яка народилася після його смерті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Успадкування за законом і заповітом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок