Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми кодифікації екологічного законодавства

Проблеми кодифікації екологічного законодавства

Назва:
Проблеми кодифікації екологічного законодавства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,59 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Проблеми кодифікації екологічного законодавства


Об’єктивними показниками необхідності систематизації законодавства є зміни в соціальному, екологічному, екологічному і правовому порядку, які відбуваються в суспільстві [ ]. Правовою причиною удосконалення в цілому удосконалення законодавства України, як і екологічного виступає накопичений великий правовий матеріал в формі законів і підзаконних нормативних актів. За період незалежності нашої держави все екологічне законодавство обновлене, прийнятий ряд нових законів і підзаконних правових актів по проблемам екології, намітилась тенденція виконання міжнародних-правових документів по екологічним питанням в якості частини національного законодавства.
Однак при цьому слід відмітити, що не можна до нескінченності диференціювати екологічне законодавство, так як це веде до дублювання деяких правових норм., розбіжностей окремих положень в різних нормативних актах, а це в свою чергу, діяльність правозастосовчих органів.
Систематизація екологічного законодавства повинна базуватися на тих самих методах, які використовуються при систематизації законодавства інших галузей права, і не суперечити їм, оскільки екологічне правознавство є лише частиною національного і міжнародного законодавства. При цьому повинні братися до уваги особливості які притаманні цій галузі права. Крім того, система екологічного права, найбільш повно відображена в системі екологічного законодавства. Тільки врахування всіх перечислених умов дозволить, створити ефективно діючу систему екологічного законодавства. Ефективність її буде залежати від того наскільки успішно вона буде використовуватися в правозастосовчій практиці для вирішення всіх проблем, які виконують при еколого-правових відносинах.
В теорії права під систематизацією законодавства розуміється проведена органами держави діяльність по упорядкуванню і удосконаленню законодавства, приведення його у відповідну систему шляхом складання відповідних збірників, єдиних нормативних актів. Виділяють три види систематизації: інкорпорацію, кодифікацію і консолідацію.
Інкорпорація – означає об’єднання діючих правових актів. В збірну розташування нормативного матеріалу у відповідному порядку.
Під кодифікацією – розуміється така систематизація нормативного матеріалу, при якій проводиться його переробка і видається один, логічний і юридично цілий нормативний акт. Форма кодифікованого акта може бути у вигляді: основ законодавства, кодексів, положень і т. д.
Консолідація являє собою проміжне явище, щось середнє між кодифікацією і інкорпорацією. При цій формі декілька нормативних актів об’єднуються в один. Норми, включені в попередні акти, викладаються в логічній послідовності, ліквідовуються повтори і протиріччя [ ].
Систематизація екологічного законодавства України здійснюється у формі кодифікації та інкорпорації законодавчих та підзаконних актів.
Екологічне законодавство охоплює великий правовий матеріал, про який нам свідчить інкорпоративний збірник екологічного законодавства в чотирьох томах, виданий в м. Чернівці.
Структурно збірник включає шість розділів:
1. Екологічне законодавство: загальні положення і принципи.
2. Природноресурсове законодавство (земельне, водне, лісове, гірниче, фауністичне та атмосферне).
3. Законодавство про природні території та об'єкти особливої охо-рони (природоохоронне законодавство).
4. Законодавство про екологічну безпеку.
5. Міжнародні конвенції в галузі використання природних ре-сурсів, охорони довкілля та забезпечення екологічної безпеки.
6. Матеріали судової та арбітражної практики.
Особливістю збірника екологічного законодавства є те, що у ньо-му започатковано спеціальний розділ міжнародних конвенцій в галузі екології, які ратифіковані Верховною Радою України і тим самим створюють систему чинного законодавства у цій сфері в Україні.
Сьогодні вже видано декілька збірників законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища відповідно до тема-тики та практичного використання різними фахівцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблеми кодифікації екологічного законодавства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок