Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових ринків в Україні

Державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових ринків в Україні

Назва:
Державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових ринків в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових ринків в Україні


Відносини, що виникають у зв’язку з функціонуванням фінансових ринків та наданням фінансових послуг, регулюються законом України від 12.07.01 №2664 “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.
До ринків фінансових послуг належать професійні послуги на ринку банківських послуг, страхових послуг, операцій з цінними паперами та інших видах ринків, що забезпечують обіг фінансових активів.
Згідно Закону, фінансовою послугою є операції з фінансовими активами що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок цих осіб а у випадках передбачених законодавством – і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Фінансові послуги надаються суб’єктам підприємницької діяльності на підставі договору.
Зокрема фінансовими вважаються такі послуги:
Випуск платіжних документів, платіжних карток, дорожніх чеків, їх обслуговування, кліринг, інші форми забезпечення розрахунків.
Довірче управління фінансовими активами;
Діяльність з обміну валют
Залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення
Фінансовий лізинг Фінансовий лізинг – це вид підприємницької діяльності, скерований на інвестування тимчасово вільних або залучених фінансових ресурсів в майно, що передається фізичним або юридичним особам за договором у тимчасове користування (оренду) за встановлену плату. Фінансовий лізинг характеризується середньо- і довгостроковим характером договорів, в процесі яких відбувається амортизація повної чи більшої частини вартості майна, що після спливу строку договору переходить у власність лізингоотримувача. Суб’єктами фінансового лізингу є лізингонадавач – юридична чи фізична особа, котра здійснює передачу в оренду спеціально придбаного з цією метою майна. Дізингоодержувач – юридична чи фізична особа, що одержує майно в користування. Продавець лізингового майна – підприємство (чи ін юр.особа), котра продає майно що є обєктиом лізингу – дізингонадавачу.
Надання коштів у позику
Надання гарантій і поручительств
Переказ грошей
Послуги в сфері страхування та накопичувального пенсійного забезпечення
Торгівля цінними паперами
Факторинг Факторинг (від англ. Factorагент, посередник) – різновид торгівельно-комісійних операцій, з приводу переуступки неоплачених платіжних документів (рахунків-фактур) за поставлені товари чи надані послуги клієнтом постачальником спеціалізованій фінансовій установі або банку. В основі цієї операції лежить купівля рахунків-фактур постачальника за відвантажену продукцію на умовах термінової сплати більшої частини суми рахунку і передача права вимоги платежу постачальника з покупця на фінансову установу. Залишок несплаченої за товар суми, постачальник одержить після сплати покупцем продукції (без врахування процентів за кредит і комісійних банку. Факторингова компанія (банк) стає власником неоплачених рахунків-фактур і барк на себе ризик їх несплати. Факторингові операції називають також кредитування продаж постачальника. Мета – своєчасна інкасація дебіторської заборгованості, скорочення втрат від прострочки платежів, попередження виникнення сумнівних боргів, надання допомоги у управлінні кредитом та ведення бух обліку, створення кращих умов для виробничої діяльності постачальника, що дозволяє підприємствам збільшувати оборот і прибутковість.
Інші.
Фінансові послуги надаються фінансовими установами. Фінансова установа – юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг та яка внесена до відповідного реєстру. Відповідно, особа набуває статусу фінансової установи після її реєстрації і, при необхідності, одержання ліцензії на здійснення відповідних операцій. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державне регулювання та нагляд за діяльністю фінансових ринків в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок